Ostatki pływackie – podstawówki do wody!

Najpierw „Pływacka Nadzieja Powiatu Suskiego” dla klas I-III, następnie finał powiatowy indywidualny dla szkół podstawowych oraz premierowo – finał powiatowy drużynowy także dla szkół podstawowych – we wtorek 24 stycznia w krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej odbędą się ostatnie wodne zmagania uczniów w ramach współzawodnictwa sportowego szkół w powiecie suskim.

Wcześniej, bo w piątek 13 stycznia (ZOBACZ: Cztery finały! Daliśmy radę!) do boju ruszyli gimnazjaliści oraz uczniowie szkół średnich.

Poniżej prezentujemy tradycyjny regulamin zawodów – Pływacka Nadzieja Powiatu Suskiego 2017)

1) Dla startujących w kategorii klas I-III (osobno dziewczęta i chłopcy), zawody odbędą się seriami na dystansach:

a) 25m w stylu dowolnym (kraul)

b) 25 m w stylu grzbietowym

c) 25 m w styl klasycznym (żabka)

2) Zapisy do poszczególnych stylów odbywać się będą na bieżąco podczas zawodów – miejsce i czas zapisywania podawany będzie przez spikera/sędziego zawodów. Można się zapisać tylko do jednego stylu.

3) Podczas rozgrzewki skoki odbywają się TYLKO pod nadzorem opiekuna/ratownika z wyznaczonego do tego słupka!

4) Starty odbywają się zgodnie z obowiązującymi komendami startującymi. Start w stylu dowolnym i klasycznym odbywa się ze słupka, „z murku” bądź „z wody”. Podczas startu „z wody” przynajmniej jedna ręka musi dotykać ściany lub słupka startującego. Podczas pływania na dystansie nie wolno pomagać podciągając się na linie torowej.

5) Start w okularkach i w czepku jest sprawą indywidualną.

6) Po przepłynięciu dystansu należy dotknąć ściany basenowej oraz czekać na zakończenie serii.

7) Z uwagi na bezpieczeństwo z basenu wychodzimy TYLKO po drabinkach – opiekunowie proszeni są o przypilnowanie i pomoc swoim podopiecznym.

8) W co warto się wyposażyć na zawody: klapki, ręcznik – najlepiej dwa, strój, czepek i okularki, dres, bluzę lub przynajmniej koszulkę. Dobra zabawa i uśmiech są gwarantowane 🙂

9) W sprawach różnych decyduje organizator zawodów.