Trzech reprezentantów miał nasz powiat podczas XXX Letnich Igrzysk w Londynie. I cała trójka przyjęła zaproszenie od Starosty Suskiego Tadeusza Gancarza na XXII sesję rady powiatu. Paula Gorycka, Natalia Leśniak i Dominik Grzyb jeszcze przed rozpoczęciem sesji wzbudzili niemałe zainteresowanie.
Pomysł uhonorowania reprezentantów naszego powiatu starosta suski Tadeusz Gancarz miał już od dawna. – Cieszmy się tymi sukcesami i tym, że to właśnie powiat suski miał tak liczną grupę w Londynie. Dodatkowo Natalia i Paula są mistrzyniami Polski seniorek w swoich konkurencjach, to jest przecież absolutna czołówka sportowa nie tylko w kraju. Dominik współpracuje z kadrą wioślarzy od wielu lat, a wszyscy pamiętamy podczas tegorocznych igrzysk pasjonujący wyścig zakończony brązowym medalem Magdaleny Fularczyk i Julii Michalskiej – mówi starosta suski.
Przypomnijmy – Paula Gorycka wystartowała na igrzyskach w Londynie, ale nie są to jej jedyne tegoroczne sukcesy. Pochodząca z Suchej Beskidzkiej zawodniczka jest mistrzynią Polski elite w kolarstwie górskim w 2012 roku, srebrną medalistką mistrzostw Europy U-23 rozgrywanych Moskwie oraz brązową medalistką mistrzostw świata U-23, które w tym roku odbyły się w Austrii. Podczas sesji pamiątkową statuetkę za szkolenie Pauli otrzymał jej trener Andrzej Piątek, którego jednak zabrakło z powodów zawodowych w starostwie. Paula zobowiązała się oczywiście przekazać statuetkę i podziękowania trenerowi. – Miło mi, że lokalne władze doceniają sportowców i ich pracę. Cieszę się też, że podziękowanie otrzymał mój trener Andrzej Piątek. Bez niego nie byłoby moich sukcesów – powiedziała podczas sesji Paula Gorycka.
Rekord życiowy w łucznictwie pobiła w Londynie Natalia Leśniak. Mieszkanka Stryszawy także jest najlepszą łuczniczką w konkurencji łuku klasycznego w Polsce seniorek za rok 2012. Zdobyła sześć na siedem możliwych medali podczas mistrzostw Polski w Rzeszowie, triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski. Podczas sesji starosta Tadeusz Gancarz złożył podziękowanie także dla trenera klubowego Natalii z Łucznika Żywiec, Jana Lacha. – Cieszę się z tego wyróżnienia – przyznała Natalia. – Z powiatu żywieckiego nie było żadnego reprezentanta w Londynie, a z suskiego było ich troje. Jest to bardzo miłe, że władze pamiętają o olimpijczykach i interesują się ich startami i osiągnięciami – stwierdził Jan Lach.
Trzeci z reprezentantów powiatu suskiego na igrzyska w Londynie – Dominik Grzyb nie startował w żadnej konkurencji. Jest on członkiem kadry wioślarzy, w której odpowiada za komputerową analizę treningów. – W tym roku był tylko jeden medal, ale za cztery lata w Rio będzie lepiej – zapewniał mieszkaniec Suchej Beskidzkiej.
Cała trójka przybyła na sesję w strojach galowych reprezentacji Polski na igrzyska w Londynie. Zgromadzenie na sali sesyjnej mogli na własne oczy przekonać się, że nieprzypadkowo Polską kadrę nazywano „najlepiej ubraną” na igrzyskach.