Natalia Pierog i Szymon Pochopień mistrzami powiatu!

52 zawodników przystąpiło do rywalizacji w finale powiatowym w indywidualnym tenisie stołowym w ramach współzawodnictwie szkół podstawowych. Po nieco ponad dwóch godzinach poznaliśmy najlepszą szóstkę w kategorii dziewcząt i chłopców, którzy będą reprezentować nasz powiat podczas zawodów rejonowych (7. stycznia, Nowy Targ – chociaż data może się jeszcze zmienić). Mistrzem powiatu w kategorii dziewcząt została Natalia Pierog (SP4 Zawoja), a wśród chłopców triumfował Szymon Pochopień (SP2 Stryszawa). GRATULUJEMY NOWYM MISTRZOM 🙂

Wreszcie swego dopięła Natalia Pierog (SP4 Zawoja) – tak można ocenić triumf młodej zawojanki w jej trzecim indywidualnym finale w Lachowicach. Dwa lata temu Natalia była szósta, rok temu piąta, a w tym roku okazała się po prostu najlepsza i zawody w Lachowicach opuszczała z dyplomem za pierwsze miejsce, złotym medalem i pucharem. W finałowym spotkaniu Natalia wygrała z Natalią Zgudziak (SP Bieńkówka).  W meczu o trzecie miejsce Zgudziak okazała się lepsza od Ilony Antolak (SP Naprawa). Prawo gry w zawodach rejonowych w Nowym Targu wywalczyły także: Sylwia Czarny (SP Żarnówka), Izabela Gaździcka (SP Zembrzyce) oraz Aleksandra Skrzypek (SP Krzeszów).

Podobnie jak Natalia, także Szymon Pochopień (SP2 Stryszawa) w trzecim turnieju w tenisie stołowym indywidualnym w  swoim życiu w ramach igrzysk stanął na najwyższym stopniu podium. W roku szkolnym 2012/2013 Szymon był trzeci, w minionym roku szkolnym czwarty. Wicemistrzem powiatu został kolega Szymona z klasy – Mateusz Maślanka. Jeżeli dodamy do tego, że czołowej szóstce znaleźli się jeszcze dwaj uczniowie z SP2 Stryszawa (Maciej Kawa i Patryk Kwak) to dowiemy się z jednej strony, która szkoła będzie miała najwięcej reprezentantów na zawody rejonowe i która szkoła będzie murowanym faworytem przed powiatowymi zawodami drużynowymi. Do Nowego Targu przepustkę przy stołach wywalczyli także: Kamil Chowaniak (SP2 Zawoja) i Przemysław Lach (SP Bieńkówka).