Najlepsi w koszykówce 3×3 w Igrzyskach Dzieci Chłopców są uczniowie z SP1 Sucha Beskidzka

Od turnieju chłopców w ramach Igrzysk Dzieci rozpoczęliśmy maraton z koszykówką 3×3. W związku z zupełnie niespodziewaną sytuacją, czyli dołączeniem do kalendarza imprez półfinału wojewódzkiego koszykówki 3×3 na wszystkich szczeblach, musieliśmy przyśpieszyć i z naszymi zawodami.

Jeszcze w tamtym tygodniu na zawody byli awizowani przedstawiciele sześciu gmin z naszego powiatu. Ostatecznie liczba ta zmniejszyła się o jedną – z tego powodu w miniony piątek rozmawiałem z każdym z opiekunów drużyn, które dzisiaj zawitały na zawody, czy zmienić jego formułę na system każdy z każdym. Każdy z opiekun przyklasnął tej decyzji.

Przed rozpoczęciem zawodów sędziowie główni: Piotr Staszak i Łukasz Miklusiak tłumaczyli najważniejsze zasady dotyczące koszykówki 3×3. A potem rozpoczęła się już gra o mistrzostwo powiatu.

Z kompletem czterech wygranych, tytuł najlepszej drużyny w koszykówce 3×3 trafił (w sumie, to został, bo w roku szkolnym 2019/2020 także ta szkoła była mistrzem powiatu) do SP1 Sucha Beskidzka.

Na drugim miejscu zawody ukończyli uczniowie z SP Białka, a na najniższym stopniu podium zostali sklasyfikowani chłopcy z SP1 Skawica. W bezpośrednim spotkaniu zwyciężyli uczniowie z Białki 5:4, chociaż to ich rywale ze Skawicy zanotowali lepszy start w meczu (prowadzili 3:0).

Tuż za podium uplasowali się zawodnicy z Sidziny, piąte miejsce dla SP2 Stryszawa.

Po zakończeniu zawodów odbyła się dekoracja, której „wyniki” można zobaczyć poniżej. Drużynie z SP1 Sucha Beskidzka życzymy powodzenia w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się we wtorek 9. listopada w Nowym Targu.

KOSZYKÓWKA 3X3 CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI 2021/2022 – SUCHA BESKIDZKA

1. SP1 Sucha Beskidzka – SP2 Stryszawa 21:0

2. SP Sidzina – SP1 Skawica 1:6

3. SP2 Stryszawa – SP Sidzina 1:5

4. SP Białka – SP1 Sucha Beskidzka 1:3

5. SP Sidzina – SP Białka 2:4

6. SP1 Skawica – SP2 Stryszawa 13:0

7. SP Białka – SP1 Skawica 5:4