Najlepsi sportowcy z Nagrodami Powiatu

Od 2013 roku Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej nagradza najlepszych sportowców i trenerów z powiatu za osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej. Od 2016 roku nagrody te są wręczane podczas gali „Sportowiec Roku” podsumowującej plebiscyt portalu Sucha24.pl

Kto może otrzymać nagrodę Powiatu Suskiego? Sportowiec, który w minionym roku kalendarzowym zdobył  medal mistrzostw Polski lub wziął udział w zawodach rangi: mistrzostwa Europy, mistrzostwa świata, Igrzyska Olimpijskie. Z kolei trener może zostać wyróżniony za prowadzenie zawodnika, który otrzymał Nagrodę Powiatu Suskiego.

Zanim wyróżnienia trafią do laureatów, wnioski do nagród (trzeba było je złożyć do końca stycznia) są analizowane przez specjalnie powołaną przez Zarząd Powiatu Suskiego komisję, a następnie propozycje komisji są przez zarząd zatwierdzane.

W tym roku do suskiego starostwa wpłynęła rekordowa ilość zgłoszeń. Ostatecznie komisja konkursowa wytypowała 22 zawodników i jednego trenera jako laureatów nagród.

Podczas gali, która odbyła się w czwartek 7 marca w Kukowie, starosta suski Józef Bałos wręczył nagrody pieniężne 22 zawodnikom i jednemu trenerowi. Nagrody w kategorii zawodnik otrzymali: Paula Gorycka (kolarstwo górskie MTB) – Sucha Beskidzka, Emilia Sala (lekkoatletyka) – Bieńkówka gmina Budzów, Zuzanna Burliga (lekkoatletyka) – Jachówka, gmina Budzów, Julia Przybyś(lekkoatletyka) – Zembrzyce, Marta Sikora (triathlon) – Juszczyn, gmina Maków Podhalański, Natalia Leśniak (łucznictwo) – Stryszawa, Martyna Konderak (lekkoatletyka) – Maków Podhalański, Aleksandra Nieciąg (piłka nożna/futsal) – Grzechynia gmina Maków Podhalański, Michał Groń (futsal) – Grzechynia, gmina Maków Podhalański, Grzegorz Guzik (biathlon) – Juszczyn gmina Maków Podhalański, Grzegorz Janiczak (piłka nożna) – Budzów, Szymon Gospodarczyk (rajdy samochodowe) – Jordanów, Konrad Pacholski (siatkówka) – Stryszawa, Piotr Słapa (sporty siłowe) Stryszawa, Jakub Żaczek (koszykówka – Sucha Beskidzka, Maciej Sikora (lekkoatletyka) – Stryszawa, Rafał Ożóg (lekkoatletyka) – Żarnówka gmina Maków Podhalański, Jakub Pietrusa(lekkoatletyka) – Stryszawa, Łukasz Burliga (piłka nożna) – Jachówka gmina Budzów, Łukasz Szczurek (futsal) – Zawoja, Roman Ficek (biegi wysokogórskie) – Skawica gmina Zawoja, Patryk Cacak (łucznictwo) – Kukówa gmina Stryszawa. W kategorii trener wyróżniony został Rafał Kukla, którego sześciu podopiecznych (Sala, Zuzanna Burliga, Konderak, Ożóg, Pietrusa) otrzymało Nagrodę Powiatu Suskiego.

W trakcie czwartkowej gali, której oprawę artystyczną stanowiły pokazy taneczne podopiecznych Dance Elita Center w Makowie Podhalańskim i występ zespołu muzycznego Justyna i Przyjaciele, upominki i gratulacje od włodarzy poszczególnych gmin naszego powiatu i organizatorów odebrali też laureaci plebiscytu „Sportowiec Roku”. Upominki ufundowali też liczni sponsorzy.

Na zakończenie tego powiatowego, sportowego święta wszystkim zawodnikom z Podbabiogórza życzenia licznych sukcesów i wielu kolejnych, wspaniałych osiągnięć życzył starosta suski Józef Bałos.

LAUREACI PLEBISCYTU „SPORTOWIEC ROKU”

SPORTOWA NADZIEJA POWIATU SUSKIEGO 2018:

Patryk Cacak (łucznictwo klasyczne), Julia Przybyś (lekkoatletyka)Łukasz Szczurek (piłka nożna/futsal)Wojciech Droński(pływanie), Maria Kubasiak (narciarstwo alpejskie), Mateusz Łazarz (karate tradycyjne), Maksymilian Koza (piłka nożna), Konrad Pacholski (siatkówka), Maciej Sikora (lekkoatletyka), Jakub Pietrusa (lekkoatletyka), Kornelia Bulanda(łyżwiarstwo figurowe), Marta Dyduch (wrotkarstwo alpejskie), Milena Łazarz (pływanie), Martyna Cygan (piłka nożna/futsal).

NAJPOPULARNIEJSZA NADZIEJA POWIATU WG GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO: Martyna Cygan – 617 głosów.

TRENER/DZIAŁACZ ROKU 2018:

Krzysztof Wądrzyk (trener piłkarski), Joanna i Mateusz Pochopień (instruktorzy tańca), Jolanta Żmija (działalność charytatywna/organizator imprez), Rafał Kukla (trener lekkoatletyki), Łukasz Mika (trener piłkarski).

NAJPOPULARNIEJSZY DZIAŁACZ/TRENER WG GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO: Łukasz Mika – 471 głosów.

SPORTOWIEC ROKU 2018:

NOMINACJE:

Michał Groń (futsal), Grzegorz Guzik (biathlon), Piotr Słapa (sporty siłowe),Alesandra Nieciąg (piłka nożna/futsal), Jakub Żaczek (koszykówka), Roman Ficek (biegi wysokogórskie),

WYRÓŻNIENIE: Łukasz Burliga (piłka nożna), Natalia Leśniak (łucznictwo).

TYTUŁ SPORTOWIEC ROKU 2018: Andrzej Bargiel (ski alpinizm)Szymon Gospodarczyk (rajdy samochodowe).

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC WG GŁOSOWANIA INTERNETOWEGO: Szymon Gospodarczyk – 542 głosy.