Lekcja koszykówki na najwyższym poziomie

Po wygranej w zawodach powiatowych w koszykówkę w kategorii dziewcząt szkół podstawowych, zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Bystrej pojechały na finały rejonowe (27.02) do Nowego Targu. Podopieczne Renaty Strzelińskiej musiały uznać wyższość trzech innych mistrzów powiatów i zajęły ostatecznie czwarte miejsce. Nie oznacza to jednak, że poddały się bez walki.

Koszykarki z Bystrej mogły mówić o pechu już w pierwszym spotkaniu, gdy zaledwie jednym punktem przegrały z zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach. – Na 10 sekund przed zakończeniem spotkania straciłyśmy dwa punkty. Koło nosa przeszło nam zwycięstwo – żałowała Renata Strzelińska. W drugim spotkaniu z późniejszymi triumfatorkami ze Szkoły Podstawowej w Białym Dunajcu, reprezentantki naszego powiatu nie miały większych szans i przegrały 29:8. – Dziewczynki z Białego Dunajca były faworytkami turnieju. Na pewno ta drużyna przewyższała wszystkie pozostałe i zasłużenie wygrała – dodała opiekun koszykarek z SP w Bystej. Na zakończenie turnieju koszykarki z Bystrej-Sidziny przegrały z zawodniczkami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdrój 19:13.

– Z jednej strony szkoda tego turnieju, bo drugie-trzecie miejsce było w naszym zasięgu. Zabrakło w niektórych momentach nam szczęścia, ale też to, że grałyśmy w zawodach rejonowych też zrobiło swoje. Dziewczynki popełniały proste błędy techniczne, które zazwyczaj im się nie przytrafiają. Po zakończonym turnieju odczuwały duży niedosyt, płakały i nie były zadowolone z czwartego miejsca. Wiedzą i ja też to wiem, że stać je na więcej – powiedziała Renata Strzelińska

ZOBACZ RELACJĘ Z ZAWODÓW + GALERIĘ ZDJĘĆ NA STRONIE SPORTOWEPODHALE.PL

WYNIKI ZAWODÓW W KOSZYKÓWKĘ DZIEWCZĄT/FINAŁ REJONOWY:

SP 3 Myślenice – Bystra Sidzina 16:15,
SP 1 Biały Dunajec – SP 2 Rabka Zdrój 14:11.
Biały Dunajec – Myślenice 31:9,
Biały Dunajec – Bystra Sidzina 29:8,
Myślenice – Raba Zdrój 11:21,
Bystra – Rabka Zdrój 13:19.

KOLEJNOŚĆ DRUŻYN:

1. Biały Dunajec –   6 pkt. (74-28)
2. Rabka Zdrój   –    5 pkt. (51-38)
3. Myślenice       –    4 pkt. (36-67)
4. Bystra-Sidzina – 3 pkt.  (35-64)