Jeden mecz i mistrzostwo dla dziewczyn z Witosa

Podobnie jak w koszykówce 3×3, także i w „normalnej” koszykówce jeden mecz decydował o mistrzostwie powiatu w kategorii Licealiady. Tu i tam triumfowały uczennice z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Finałowy turniej, w sumie to wspomniany jeden mecz, w koszykówkę dziewcząt w ramach Liceliady, odbył się we wtorek 12 grudnia w hali LO w Suchej Beskidzkiej.

Naprzeciwko siebie stanęły drużyny z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Suchej Beskidzkiej oraz Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Przez cały mecz na dystans trzymały zawodniczki LO uczennice z suskiego Witosa. Co prawda gospodynie potrafiły złapać kontakt (4:6 po drugiej kwarcie, 7:9 na początku czwartej), ale to dziewczyny z Witosa były w tym spotkaniu skuteczniejsze. Trafiły nawet jedną trójkę, a uczyniła to Sandra Dulkiewicz.

Mecz zakończył się wygraną Witosa 13:9 i to podopieczne Jacka Kudzi uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 19. stycznia w Nowym Targu.

Podczas dekoracji wręczono także wyróżnienia indywidualne. Królową strzelczyń z dorobkiem czterech punktów została Alicja Jezutek (ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej), a tytuły MVP drużyny przypadły: Amelii Bawoł i Amelii Jurek (obie LO Sucha Beskidzka) oraz Aleksandrze Szumskiej i Sandrze Dulkiewicz (obie Witos Sucha Beskidzka).

Dekoracji dokonali Anna Sala, dyrektor LO w Suchej Beskidzkiej oraz Maciej Krzyśków ze Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT – FINAŁ POWIATOWY – 12.12.2023 – SUCHA BESKIDZKA

ZS Witosa Sucha Beskidzka – LO Sucha Beskidzka 13:9 (2:0; 4:4; 3:1; 4:4)