Jakub Pietrusa brązowym medalistą mistrzostw świata U-20 w Nairoibi

Brązowym medalistą Mistrzostw Świata U-20 rozgrywanych w kenijskim Nairobi został Jakub Pietrusa. Stryszawianin sięgnął po medal wraz z trójką kolegów (Dominikiem Łuczyńskim, Patrykiem Krupą i Oliwerem Wdowikiem) ze sztafety 4×100 metrów.

Podczas mistrzostw nasza sztafeta dwukrotnie pobiła rekord Europy w tej kategorii wiekowej!!!

W Kenii Kuba startował również na dystansie 200 metrów. Po przebrnięciu eliminacji i półfinałów, znalazł się w gronie ośmiu najszybszych zawodników na świecie do lat 20. W finale zajął ósme miejsce, chociaż jak się później okazało – było to miejsce „kontrolowane”. Wszystkie siły zostały rzucone na niedzielę, na finał biegów sztafet 4×100 metrów.

W środę spotkałem się z Kubą na stadionie w Suchej Beskidzkiej. Wyszła z tego całkiem długa rozmowa (link poniżej). W jej trakcie Kuba wrócił do… pierwszego wyróżnienia, które otrzymał w życiu. Stąd te zdjęcia jeszcze poniżej 🙂

W tym roku Kuba zakończył edukacją w naszym powiecie – najpierw był uczniem Szkoły Podstawowej nr 2 w Stryszawie, następnie uczęszczał do Gimnazjum nr 1 w Stryszawie oraz LO nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Trzymamy kciuki w realizacji sportowej pasji i do zobaczenia 🙂