II Charytatywny Bieg Niepodległości w Zembrzycach

W piątek 11 listopada 2016 r. o godzinie 12. 00  w Zembrzycach odbędzie się II Charytatywny Bieg Niepodległości. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Łukasz Palarski – wójt Gminy Zembrzyce oraz Józef Bałos – starosta suski. Współorganizatorami  biegu charytatywnego są : Urząd Gminy Zembrzyce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zembrzycach oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

W biegu może wziąć udział każdy. Dlatego organizatorzy liczą, że na starcie pojawią się nie tylko profesjonalni biegacze, ale również amatorzy – mieszkańcy z gminy Zembrzyce, powiatu suskiego i okolic, którzy zechcą spędzić Święto Niepodległości na sportowo, a przy okazji pomóc dzieciom.

Bieg odbędzie się w na trzech  dystansach biegowych: 2km, 5km i 10 km, będzie także marsz NordicWalking  na dystansie 2 km i 5 km. Dla dzieci i młodzieży będą zorganizowane zawody biegowe na dystansach:

• 100 m – dla przedszkolaków,

• 300 m – dla kl. 1 i 2,

• 500 m – dla kl. 3,

• 800 m – dla kl. 4 – 6

Na wszystkich dystansach zarówno w marszu NW jak i biegach ( oprócz zawodów dla dzieci) będzie prowadzony pomiar czasu. Za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach zawodnik otrzyma puchar i pamiątkowy dyplom. Dzieci, które zajmą trzy pierwsze miejsca otrzymają również dyplom oraz słodkie upominki. Przewidziano również nagrodę dla „Najliczniejszej  rodziny”, dla najstarszego i  najmłodszego uczestnika biegu/marszu oraz dla najszybszego biegacza/maszerującego z Gminy Zembrzyce. Ale najważniejszą nagrodą dla wszystkich uczestników będzie to, że ich wysiłek fizyczny przeliczony będzie na konkretną pomoc dla dzieci.

Start i meta biegu będzie obok boiska LKS „Garbarz” w Zembrzycach.

Zgłoszeń należy dokonywać poprzez stronę internetową : http://www.e-gepard.eu/pl/show-race/454 ( do 9 listopada) oraz w dniu  biegu w Biurze Zawodów, które będzie czynne od 9.00- 11.30.W tym dniu będą również przyjmowane zapisy na bieg dla dzieci. Biuro Zawodów znajdować się będzie w Świetlicy Profilaktycznej (budynek LKS „Garbarz” Zembrzyce).

Za udział w „II Charytatywnym Biegu Niepodległości” niezależnie od dystansu, opłata startowa wynosi 30 zł. Zawody dla dzieci na boisku są bezpłatne. W ramach opłaty startowej każdy uczestnik biegu głównego otrzymuje pakiet startowy, na który składają się:  numer startowy , koszulka w kolorze białym lub czerwonym albo plecak z kubkiem,  pamiątkowy medal na mecie, artykuły pozyskane od sponsorów, wodę na mecie, talon na  ciepły posiłek .

Dla zawodników będzie  przygotowany ciepły posiłek i herbata, kawa. Podczas biegu będzie również można wziąć udział w kiermaszu charytatywnym, spróbować specjałów przegotowanych przez Radę Rodziców przy Zespole Szkół w Zembrzycach.

UWAGA!!! Wśród uczestników II Charytatywnego Biegu Niepodległości w Zembrzycach będą rozlosowane nagrody niespodzianki. Warunkiem uczestniczenia w losowaniu będzie wykupiona opłata startowa,  obecność w trakcie losowania   i posiadanie numeru startowego.

PROGRAM BIEGU:

– 12.00- rozpoczęcie imprezy , powitanie zawodników, wspólne odśpiewanie hymnu Polski, pamiątkowe zdjęcie,

-12.30 – START  biegu na 10 km,

– 12.40  – START biegu i marszu NN na 5 km i 2 km.

START i META ulokowane są przed budynkiem LKS GARBARZ – limit czasu 90 minut. Zawodnicy, którzy przybiegną na metę otrzymują pamiątkowy medal oraz wodę mineralną, czas na ciepły posiłek.

W trakcie trwania biegu na boisku LKS „Garbarz” odbędą się zawody sportowe dla najmłodszych.

– 13.00  – 13.45  – Zumba

– 14.00 – 14.45 – występy zespołów.

– 14.45 – 15.00 – losowanie nagród,

– 15. 00 – wręczanie nagród i dyplomów zwycięzcom poszczególnych kategorii.

Osoby,które chcą wziąć udział w biegu lub w marszu NW proszone są o zapoznanie się z regulaminem. >>>KLIKNIJ!

Niech nas będzie w tym dniu jak najwięcej. Do zobaczenia 11 listopada w Zembrzycach.

Więcej informacji na stronie >>>>KLIKNIJ

A tak było rok temu >>>KLIKNIJ