Goetel w finale wojewódzkim w koszykówkę!

Kolejnym etapem w tegorocznej przygodzie z koszykówką dla uczniów z Goetla (ZOBACZ: Mecz o wszystko już na początku i triumf chłopców z Goetla) był udział w półfinale wojewódzkim, do którego doszło w poniedziałek 16 stycznia w Nowym Targu. Na drużynę z Goetla czekali mistrzowie powiatów: myślenickiego, nowotarskiego oraz tatrzańskiego. Tylko jedna drużyna mogła zapewnić sobie promocję do zawodów wojewódzkich.

Zarówno Goetel, jak i Myślenice oraz Nowy Targ w tych zawodach wygrały dwa spotkania i zanotowały jedną porażkę. O końcowej klasyfikacji decydował lepszy stosunek koszy zdobytych do straconych w meczach między tymi trzema zespołami. Goetel miał 8, Myślenice 2, a Nowy Targ minus 10, więc wszystko było jasne.

Puchar, dyplom i zadowolenie z dobrze wykonanej roboty – w takich nastrojach wrócili mistrzowie powiatu suskiego z Nowego Targu. Życzymy, żeby tak samo było po finale wojewódzkim. Ale to już w drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017.

PÓŁFINAŁ WOJEWÓDZKI W KOSZYKÓWKĘ – LICEALIADA 2016/2017 – 16.01.2017

1. ZSO nr.1 Nowy Targ – ZS im. A. Średniawskiego Myślenice 18:14