Finałowe, piłkarskie, dziewczęce emocje/SP1 Budzów MISTRZYNIAMI!!

To już jest koniec… 19 czerwca – chyba jeszcze nigdy tak późno nie kończyliśmy sportowego roku szkolnego, ale lepiej późno niż wcale.

We wtorek na orliku w Suchej Beskidzkiej spotkały się cztery najlepsze żeńskie drużyny w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej żeby spośród siebie wyłonić mistrza powiatu.

W pierwszym spotkaniu SP Białka grała z SP Jordanów. Jak padł pierwszy gol autorstwa Martyny Cygan (SP Białka) można znaleźć na jednym z filmików z zawodów 🙂 Jeszcze przed przerwą po dobrym podaniu od Cygan ładnie piłkę przyjęła Klaudia Pochopień i huknęła z całej siły (a jeżeli nie z całej, to z większej jej części) i Aleksandra Koper była bezradna. Zwycięstwo białczanek przypieczętowała Cygan zdobywając gola bezpośrednio z rzutu wolnego. W drugim półfinale zagrały zawodniczki z Budzowa oraz ze Skawicy. Już w pierwszej akcji piłkarki ze Skawicy wyszły na prowadzenie (gol Pauliny Dyrcz). Budzowianki doprowadziły do wyrównania za sprawą Kamili Mirochy – po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mirocha doprowadziła do wyrównania. W drugiej połowie Mirocha wykorzystała rzut karny i SP1 Budzów awansował do finału. Zanim odbył się finał, w finale pocieszenia spotkały się zawodniczki ze Skawicy i Jordanowa. Te pierwsze już w… pierwszej minucie objęły prowadzenie – na listę strzelczyń wpisała się Dyrcz. 1:1 zrobiło się po golu Klaudii Rypel. Jeszcze przed przerwą odpowiedziały podopieczne Krzysztofa Kudzi (gol Julii Sikończyk) i.. takim rezultatem zakończyło się to spotkanie. W finale złotego gola na wagę wygranej dla budzowianek zdobyła Marzena Pająk. A potem nastąpiła zrozumiała radość w obozie drużyny z SP1 Budzów, którą… widać również na naszym filmiku. Po zakończeniu zawodów pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn oraz puchar dla SP1 Budzów wręczył wicestarosta suski Zbigniew Hiutniczak. Nagrodzono również indywidualnie: Kamilę Mirochę statuetką dla Królowej Strzelczyń oraz MVP poszczególnych drużyn Aleksandrę Koper (SP Jordanów), Natalię Leśniak (SP Skawica), Martynę Cygan (SP Białka) i Gabrielę Pieczarę (SP1 Budzów).