Dziewczyny z ZSP Lachowice z pucharem i przepustką do rejonu!

czennice z ZSP Lachowice wygrały finał powiatowy i awansowały do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 15 listopada w Nowym Targu.

Zawodniczki z Lachowic najpierw w półfinałowym spotkaniu wygrały z żeńską drużyną z ZSP Skawica 5:0. Wynik spotkania po ładnej akcji prawą stroną Julii Żydek i płaskim dośrodkowaniu otworzyła uderzeniem z pierwszej piłki Natalia Bodzek. Na 2:0 podwyższyła rezultat Zuzanna Stanik (asysta Bodzek). Gol numer trzy to indywidualna akcja Żydek zakończona celnym strzałem. Kolejne gole dla zawodniczek z Lachowic zostały zdobyte po przerwie – na 4:0 po solowym rajdzie i strzale podwyższyła Bodzek, a rezultat na 5:0 ustaliła uderzeniem zza pola karnego Stanik. Zawodniczki ze Skawicy mogły w końcówce pokusić się o honorowe trafienie, nawet dwa trafienia, lecz okazji nie wykorzystała Julia Warmuz. Dziewczyny z Lachowic zatem awansowały do finału, a uczennicom ze Skawicy pozostała walka w finale pocieszenia.

W finale uczennice z ZSP w Lachowicach okazały się lepsze od zawodniczek z Juszczyna pokonując je 2:1 To było drugie starcie tych drużyn w ostatnim czasie – podczas półfinałowego turnieju w Makowie Podhalańskim padł wówczas remis 2:2. W finale do przerwy prowadziły lachowiczanki – już w 15 sekundzie po indywidualnej akcji wynik otworzyła Natalia Bodzek. Na 2:0 na początku drugiej połowy, co widać na filmiku ;), podwyższyła rezultat Zuzanna Stanik… To jednak nie był koniec emocji w tym spotkaniu, o nie.

W drugiej połowie kontaktową bramkę dla zespołu z Juszczyna zdobyła Paulina Guzik. I się zaczęło! Zawodniczki z Juszczyna ruszyły bardziej zdecydowanie do przodu… Wynik nie uległ już jednak zmianie – mistrzyniami powiatu zostały uczennice z ZSP Lachowice!

W meczu o trzecie miejsce zagrały drużyny z SP1 Budzów i ZSP Skawica. Uczennice z Budzowa w półfinale nie dały rady koleżankom z Juszczyna i przegrały 1:5. Gdyby w tym artykule zachowana była chronologia meczów, to ten powinien być najwyżej – było to bowiem spotkanie numer jeden turnieju finałowego w hali w Stryszawie.

Wracając już do samego spotkania o miejsce numer trzy, to padł w nim tylko jeden gol. Bramka Oliwii Kwaśniowskiej zapewniła zwycięstwo zawodniczkom z Budzowa i tym samym lokatę na najniższym stopniu podium zawodów w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019/2020.

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiła dekoracja, podczas której pamiątkowe dyplomy powędrowały do każdej ze szkół. Oprócz tego statuetkę dla Królowej Strzelczyń odebrała Paulina Guzik (SP Juszczyn ) – sześć goli, a wyróżnienia-statuetki MVP Drużyny otrzymały: Aleksandra Kaczmarczyk (ZSP Skawica), Weronika Pakuła (SP1 Budzów), Karolina Cebula (SP Juszczyn) i Julia Żydek (ZSP Lachowice).

FINAŁ POWIATOWY HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2019/2020 – 23.10.2019 – STRYSZAWA.