Gimnazjalistki ze Ślemienia ponownie wyjeżdżają z pucharem!

Po raz drugi z rzędu w turnieju piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych w siatkówkę o Puchar Dyrektora ZSO w Suchej Beskidzkiej triumfowała drużyna z Gimnazjum w Ślemieniu. – Mam nadzieję, że i tak otrzymamy zaproszenie w przyszłym roku – powiedziała ze śmiechem opiekunka zwycięskiej drużyny Iwona Pępek i dodała: – w naszej okolicy niewiele jest takich turniejów. Jeżeli już, to na wiosnę by zachęcić dzieci do pójścia do szkół. Po raz drugi jesteśmy w Suchej Beskidzkiej i musimy przyznać, że organizatorzy spisali się bardzo dobrze. Od zaproszeń, informacje na stronie internetowej, rozpiskach meczów, a skończywszy na wodzie mineralnej, drożdżówce, kawie, herbacie. Miałyśmy wszystko.

W meczu o pierwsze miejsce zawodniczki ze Ślemienia okazały się lepsze od gimnazjalistek z Suchej Beskidzkiej zwyciężając w setach 2:0 (15:13, 21:19).

W zawodach wystartowało dziewięć zespołów (G2 Lachowice, G1 Stryszawa, G3 Krzeszów, G Sucha Beskidzka, G1 Zawoja, G Jordanów, G Ślemień, G Tokarnia i G Budzów), które zostały podzielone na trzy grupy. Po meczach grupowych do dalszej fazy awansowały po dwa najlepsze zespoły. Zwycięska trójka z tych spotkań zagrała w „turnieju finałowym” w systemie każdy z każdym. Do decydującej batalii awansowały szkoły z: Tokarni, Ślemienia i Suchej Beskidzkiej. Kolejność spotkań tak się ułożyła, że o główne trofeum, czyli w meczu o Puchar Dyrektora ZSO w Suchej Beskidzkiej, w ostatnim meczu turnieju zmierzyły się drużyny ze Ślemienia i z Suchej Beskidzkiej. Co ciekawe, taki sam skład finału był także w ubiegłym roku i także wtedy górą były zawodniczki ze Ślemienia. Drugi set, który zakończył się zwycięstwem podopiecznych Iwony Pępek śmiało mógłby być pokazywany jako reklama siatkówki w damskim wydaniu nie tylko na poziomie szkolnym. – (śmiech) Dziękuję. Starałyśmy się zagrać jak najlepiej i udało się nam znowu triumfować. Gimnazjalistki z Suchej postawiły nam duży opórpowiedziała opiekunka zwycięskiej drużyny i dodała: – Jesteśmy małą szkołą, do której chodzi ok. 140 uczniów. Siatkówka jest naszą „tradycyjną dyscypliną”, chociaż startujemy też w innych szkolnych zawodach.

Wzorem poprzedniego roku, wybierano także MVP każdej ze startujących drużyn. W tym roku statuetki trafiły do: Joanny Pocztowskiej (G1 Zawoja), Katarzyny Gąski (G2 Lachowice), KamilI Gierat (G Jordanów), Magdaleny Szwed (G1 Stryszawa), Agnieszki Borys (G3 Krzeszów), Gabrieli Mlak (G Budzów), Aleksandra Zyzańska (G Sucha Beskidzka), Anity Chuchrzak (G Tokarnia), Pauliny Górnej (G Ślemień). Nowością była statuetka dla najskuteczniejszej zawodniczki w turnieju – sięgnęła po nią Izabela Zyzańska (G Sucha Beskidzka), która dla swojej drużyny zdobyła 29 pkt).

Na rozdaniu dyplomów, pucharów oraz statuetek obecny był starosta suski Tadeusz Gancarz i dyrektor ZSO w Suchej Beskidzkiej Jan Zadora.

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej, podobnie jak w poprzednim roku, było współorganizatorem zawodów i ufundowało: statuetki, poczęstunek oraz wodę mineralną.

Cóż – pewnie do zobaczenia za rok na trzecim już turnieju piłki siatkowej dziewcząt szkół gimnazjalnych o Puchar Dyrektora ZSO w Suchej Beskidzkiej 🙂

WYNIKI (Widać je też na jednym ze zdjęć 🙂 )

Grupa A: G2 Lachowice Lachowice, G Sucha Beskidzka, G1 Stryszawa.

G2 Lachowice – G Sucha B. 0 : 2

G2 Lachowice – G1 Stryszawa 0 : 2

G Sucha B. – G1 Stryszawa 0 : 2

Grupa B: G Ślemień, G Tokarnia,G1 Zawoja.

G Ślemień – G Tokarnia 2 : 0

G Ślemień – G1 Zawoja 2 : 0

G Tokarnia – G1 Zawoja 2 : 0

Grupa C: G3 Krzeszów, G Budzów, G Jordanów.

G3 Krzeszów – G Budzów 1 : 1

G3 Krzeszów – G Jordanów 1 : 1