Dwa mecze zadecydowały o kolejności / Bystra ma puchar!

Dwa dni po finale dziewcząt w tej samej hali w Suchej Beskidzkiej spotkały się cztery najlepsze drużyny w powiecie w kategorii chłopców. Obok ubiegłorocznych mistrzów powiatu z SP2 Stryszawy znalazły się w tym zestawieniu ekipy z: SP1 Sucha Beskidzka, SP Bystra i SP Skawica.

W pierwszym meczu SP1 Sucha Beskidzka gładko wygrała z SP Skawica 23:5. Formą strzelecką błysnął w tym pojedynku zdobywca 11 pkt dla gospodarzy – Dawid Sikora. Kiedy w drugim spotkaniu Bystra wygrała ze Stryszawą 16:13 stało się jasne, że podopieczni Artura Stopiaka będą się liczyć do końca w walce o czołowe lokaty. Bardzo dobrze wyglądała zwłaszcza współpraca kapitana Bystej – Igora Kulki z Przemysławem Lipą, chociaż najwięcej punktów dla Bystrej w tym starciu zdobył Dawid Hajdas (6). Utwierdził w tym przekonaniu tylko mecz nr 3 pomiędzy Bystrą i Skawicą zakończony zwycięstwem Bystrej 17:5. Kolejny mecz wyeliminował z grona drużyn walczących o czołowe lokaty Stryszawę – zawodnicy z Suchej Beskidzkiej prowadzili po dwóch kwartach 8:2. W dwóch ostatnich co prawda „stanęli”, zdobyli zero punktów, ale wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. SP2 Stryszawa zdobyła w tych 10 minutach (kwarta trwała 5 minut, a było ich cztery) zaledwie cztery punkty.

Na otarcie łez dla SP2 Stryszawy została statuetka dla Króla Strzelców dla jednego z jej zawodników. Zapewnił sobie ją Konrad Pacholski w spotkaniu ze Skawicą, w którym zdobył aż 24 punkty (łącznie w turnieju – 31). Stryszawa wygrała 38:5.

Tymczasem szósty, ostatni turniejowy mecz pomiędzy SP1 Sucha Beskidzka i SP Bystra miał zadecydować o pierwszym miejscu. Widać było, że stawka spotkania sparaliżowała poczynania obu ekip – co prawda po dwóch kwartach było 9:4 dla Bystrej, lecz koszykarze zarówno z Suchej Beskidzkiej, jak i Bystrej mieli co najwyżej 30% skuteczność pod koszem. Trzecia kwarta dla SP1 Sucha Beskidzka i robi się już tylko  9:6 dla Bystrej. W ostatniej, decydującej kwarcie podopieczni Tomasza Kuliga dochodzą na jeden punkt do Bystrej (9:8), przy stanie 11:8 dla Bystrej mają dwa rzuty osobiste, których nie wykorzystują. Końcówka spotkania to już popis zawodników z Bystrej, którzy ostatecznie wygrywają 16:8. Decydujące kosze zdobywa kapitan Bystrej, Igor Kulka. Zawodnik ten kończy udział w turnieju także ze statuetką dla MVP.