DKS Stryszawa seniorzy z Pucharem Wilków

Zwycięstwem seniorów DKS Stryszawa zakończył się II Otwarty Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wilków. W finale DKS pokonał FC Kopacze PKS 5:3. Drużyna DKS oparta była na zawodnikach ze szkół średnich z naszego powiatu – LO Sucha, Witosa, Goetel i Zawoja. Mieszanka okazała się bardzo skuteczna :). Najlepszym zawodnikiem został uznany Michał Pietrusa.

W turnieju, oprócz wspomnianych na wstępie dwóch ekip, wzięli udział także: DKS Stryszawa juniorzy, Plan był dobry, Tiger Time i Wilki Zawoja. W turnieju mogły wystartować drużyny, które posiadają maksymalnie dwóch zawodników grających w klubach piłkarskich. Nie dotyczyło to Wilków Zawoja – młodzi zawodnicy niejako „wymusili” na organizatorach start i mimo wyraźnych braków zwłaszcza w budowie fizycznej w porównaniu do zawodników z innych drużyn, dzielnie stawiali opór starszym kolegom.

W grupie A zagrali: DKS Stryszawa seniorzy, Plan był dobry i Wilki. Z kompletem dwóch wygranych z pierwszego miejsca wyszedł DKS. PBD i Wilki mieli po jednym punkcie na koncie, ale Wilki stracili trochę więcej goli (8:1), stąd drugim półfinalistą został Plan był dobry.

Dwoma remisami zakończyły się spotkania w grupie B – FC Kopacze PKS zremisowali bezbramkowo z juniorami DKS Stryszawa, a Tiger Time podzielił się punktami z DKS (1:1). W spotkaniu, które zadecydowało o pierwszym miejscu w grupie B, FC Kopacze PKS pokonali Tiger Time 3:2.

Zanim rozegrano półfinały, w spotkaniu o trzecie miejsce zmierzyły się Wilki i Tiger Time. Młodzi zawodnicy z Zawoi przejawiali ogromną wolę gry i za swój upór i determinację zostali nagrodzeni. Inna sprawa, że starsi koledzy z Tiger Time potraktowali to spotkanie bardziej rekreacyjnie. I słusznie, bo autentyczna radość ze zdobywanych goli przez kolejnych Wilków była bezcenna i mogła wzruszyć także przeciwnika.

Pierwszy półfinał pomiędzy DKS Stryszawa juniorzy i DKS Stryszawa seniorzy rozstrzygnął konkurs rzutów karnych (po kwadransie gry był remis 2:2). Lepiej wykonywali je seniorzy, którzy wygrali 3:2. W drugim półfinale zwycięstwo 2:0 nad Plan był dobry odnieśli FC Kopacze. Plan nie był jednak aż tak dobry…

W spotkaniu o 3 miejsce Plan był dobry wypalił – 3:0 z juniorami DKS sprawiło, że to PBD miał zapewnione miejsce na podium. Finałowe starcie pomiędzy DKS seniorzy i FC Kopacze zakończyło się zasłużonym zwycięstwem Drewnianego Klubu Sportowego Stryszawa seniorzy.

Najlepsze zespoły nagradzali Krzysztof Jordanek – prezes Wilków Zawoja, organizator turnieju i wicestarosta Zbigniew Hutniczak. Puchary i medale (otrzymały je cztery zespoły) zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Statuetka dla najlepszego zawodnika trafiła do Michała Pietrusy (DKS Stryszawa seniorzy).

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Szymon Bania, Kamil Świerkosz (obaj ZS Goetel Sucha Beskidzka), Kamil Habowski, Michał Pietrusa, Przemysław Chrapek (wszyscy ZSO Sucha Beskidzka), Adrian Brytan (ZS Witos Sucha Beskidzka) i Dariusz Giertuga (ZS Zawoja). Ciężko ich nazwać seniorami :).

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć na FB 🙂