Cztery mecze, cztery wygrane – dziewczyny z SP1 Skawica mistrzyniami powiatu w koszykówkę 3×3

Uczennice z SP1 Skawica okazały się najskuteczniejsze w finale powiatowym w koszykówkę 3×3 dziewcząt i to one uzyskały prawo startu w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się w poniedziałek 15. listopada w Myślenicach.

W tegorocznym finale oprócz reprezentantek z gminy Zawoja wystąpiły uczennice reprezentujące gminy: Bystra-Sidzina (SP1 Bystra-Podhalańska), Sucha Beskidzka (SP1 Sucha Beskidzka), Maków Podhalański (SP Grzechynia) i Stryszawa (SP1 Stryszawa).

Jak przed każdym finałem powiatowym w koszykówkę 3×3, najpierw sędziowie główni przypomnieli najważniejsze zasady w tej dyscyplinie. I zaczęła się gra (każdy mecz trwał 8 minut).

Przyszłe mistrzynie powiatu w pierwszej serii gier pauzowały, stąd mogły zaobserwować, jak prezentują się ich przeciwniczki. Jak się później okazało, pierwszy mecz zawodniczek ze Skawicy z uczennicami z SP Bystra Podhalańska był spotkaniem mistrzyń i wicemistrzyń powiatu na rok szkolny 2021/2022. To bez wątpienia był najbardziej zacięty mecz pod względem fizycznym, a żadna z drużyn nie odpuszczała krycia. Z tego też powodu wynik tej rywalizacji brzmiał tylko 2:1.

Najbardziej za to dramatycznym spotkaniem był mecz pomiędzy dziewczynami z SP1 Sucha Beskidzka i SP Grzechynia. Przez długi czas wydawało się, że zawodniczki z Grzechyni dowiozą zwycięstwo do końca – jeszcze na dwie minuty przed zakończeniem regulaminowego czasu gry prowadziły 4:1. W końcówce suszanki złapały wiatr w żagle i tym samym doprowadziły do pierwszej dogrywki w tegorocznych finałach powiatowych. Podczas dodatkowego czasu gry trzeba było zdobyć dwa punkty, żeby mecz zakończyć zwycięstwem. Także i tutaj w pewnym momencie był remis 1:1 i dopiero punkt zdobyty przez Julię Steczek zapewnił uczennicom z Suchej Beskidzkiej wygraną.

Na zakończenie zawodów odbyła się dekoracja, podczas której do szkół trafiły dyplomy, do zwycięskiej ze Skawicy także i puchar-przepustka do półfinału wojewódzkiego (15.11.2021, Myślenice), a do poszczególnych zawodniczek laury/statuetki szklane ufundowane przez suskie starostwo za zdobycie największej ilości punktów w turnieju (15 zdobyła Tamara Pytel z Bystrej Podhalańskiej) oraz MVP Drużyny

KOSZYKÓWKA 3X3 DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2021/2022 -09.11.2021 – SUCHA BESKIDZKA