Chłopcy z Juszczyna z pucharem za zawody w siatkówkę

Od finału powiatowego w siatkówkę chłopców w ramach Igrzysk Dzieci rozpoczął się maraton z finałami w tej dyscyplinie. W przyszłym tygodniu odbędą się zawody w siatkówkę również w ramach Igrzysk Dzieci, ale dla dziewcząt (15.03.2023, Zawoja), dla szkół średnich (14.03 – hala LO Sucha Beskidzka – turniej dziewcząt i 16.03 – hala ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej – turniej chłopców) i dla uczennic z roczników 2008-2009 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (piątek 17.03.2023, Zawoja).

Zawody w siatkówkę chłopców w ramach Igrzysk Dzieci odbyły się w hali Szkoły Podstawowej nr 1 w Suchej Beskidzkiej. Po raz pierwszy od dawna, zostały rozegrane cztery spotkania półfinałowe, eliminacyjne do zawodów powiatowych, co tylko pokazuje, że siatkówka cieszy się dużym zainteresowaniem w szkołach w naszym powiecie. Na tym etapie z rozgrywkami pożegnały się szkoły z: Łętowni, Zembrzyc, Bystrej Podhalańskiej i Stryszawy (SP2 Stryszawa), ale może za rok…

Przed rozpoczęciem zawodów przypomnieliśmy, że dziś jest Dzień Kobiet i złożyliśmy życzenia wszystkim paniom. Zawody, zawody, ale życie istnieje także poza nimi.

Turniej w Suchej Beskidzkiej był rozgrywany systemem każdy z każdym. Po ostatniej serii gier wiadomo było, że mistrzem powiatu została jedna z drużyn: SP Juszczyn, bądź SP1 Sucha Beskidzka, a miejsce trzecie przypadło SP Skawicy lub SP1 Budzów. Dwie wygrane i porażka – z takim wynikiem zawody zakończyły szkoły z Juszczyna oraz Suchej Beskidzkiej. Z kolei reprezentacje szkół podstawowych (roczniki 2010 i młodsi) ze Skawicy oraz Budzowa mieli na swoim koncie po jednej wygranej i dwóch porażkach. Regulamin zawodów w takim przypadku informował, że o tym, kto zajmie wyższe miejsce w turnieju miało decydować, kolejno: większa liczba setów (tu był remis), większy stosunek setów (tu był również remis), większy stosunek „małych” punktów, czyli punktów zdobytych do punktów straconych.

Warto też dodać, że zawody w ramach Igrzysk Dzieci mają swoją specyficzną formułę. W pierwszym i drugim secie nie mogą występować ci sami uczniowie (4+rezerwowy) i dopiero w ewentualnym tie-braku, a jak pokazał ten turniej, każdy mecz wymagał rozegrania trzeciego seta, grać może każdy ze zgłoszonych do zawodów uczniów.

Ostatecznie puchar za pierwsze miejsce trafił do uczniów ze Szkoły Podstawowej im. św. Jadwigi Królowej Polski i to oni będą reprezentować nasz powiat podczas półfinału wojewódzkiego w kwietniu. Wicemistrzostwo powiatu na rok szkolny 2022/2023 przypadło uczniom z Suchej Beskidzkiej, a kolejne miejsca zajęli chłopcy ze Skawicy oraz z Budzowa.

Na zakończenie zawodów rozdano pamiątkowe dyplomy oraz puchar. Indywidualne wyróżnienia, statuetki MVP Drużyny, otrzymali: Sebastian Leśniak (SP Juszczyn), Hubert Smolik (SP1 Sucha Beskidzka), Michał Czarny (SP Skawica) oraz Jan Olko (SP1 Budzów).

PIŁKA SIATKOWA CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI 2022/2023 – 08.03.2023 – SUCHA BESKIDZKA

WYNIKI:

1. SP1 Budzów – SP Juszczyn 1:2 (13:25; 25:17; 7:15)

2. SP Skawica – SP1 Sucha Beskidzka 1:2 (25:21; 22:25; 9:15)

3. SP Juszczyn – SP1 Sucha Beskidzka 2:1 (22:25; 25:7; 15:10)

4. SP Budzów – SP Skawica 2:1 (19:25; 25:21; 17:15)

5.SP Juszczyn – SP Skawica 1:2 (17:25; 25:7( 16:18)

6. SP1 Sucha Beskidzka – SP1 Budzów 2:1 (25:19; 17:25; 15:9)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Juszczynie