Biegali dla zdrowia i… dla medali :)

Trzydziestu sześciu uczniów i uczennic ze szkół podstawowych z terenu naszego powiatu podczas finału powiatowego w Indywidualnych Biegach Przełajowych (30.09.2013, Sucha Beskidzka) wywalczyło awans na zawody wojewódzkie, które w najbliższą środę odbędą się w Nowym Targu.

Najbardziej może po tych zawodach cieszyć fakt, że najliczniej obsadzona była najmłodsza grupa wiekowa w biegach (czyli zawodnicy i zawodniczki z klas IV – rocznik 2003) – łącznie w tej kategorii wystartowało 84 uczniów i uczennic!!! Patrząc na całość to w Suchej Beskidzkiej w ostatni poniedziałek września pojawiło się 229 uczniów (110 dziewcząt z 27 szkół i 119 chłopców z 30 szkół!).

Z jednej strony zawody wyłoniły szóstkę najlepszych (na daną chwilę rzecz jasna) zawodników i zawodniczek, ale zwycięzcami i tak powinni czuć się wszyscy Ci, którzy stawili się w poniedziałek 30. września w Suchej Beskidzkiej podczas zawodów i biegali dla zdrowia razem z nami!

Po zakończeniu zawodów najlepsza szóstka otrzymała pamiątkowy dyplom, a najlepsza trójka – medale ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. W trakcie zawodów nauczyciele odebrali także poczęstunek oraz zapas wody mineralnej dla swoich podopiecznych również ufundowane przez Starostwo Powiatowe!

Skład reprezentacji powiatu suskiego na finał wojewódzki szkół podstawowych:

kl. IV – dziewczęta: Natalia Kokoszka (SP1 Sucha B.), Julia Najdek (SP Jachówka), Julia Pacyga (SP Skawica), Justyna Kokoszka (SP1 Sucha B.), Magdalena Dyduch (ZSP Lachowice), Gabriela Kolobius (ZSP Zawoja M.)

kl. IV – chłopcy: Zuzanna Burliga (SP Jachówka), Natalia Smyrak (SP Juszczyn), Karolina Talip (SP Toporzysko), Kamila Mirocha (SP1 Budzów), Karolina Hutniczak (SP2 Stryszawa), Faustyna Liszka (SP Palcza).

kl. V – dziewczęta:  Zuzanna Burliga (SP Jachówka), Natalia Smyrak (SP Juszczyn), Karolina Talip (SP Toporzysko), Kamila Mirocha (SP1 Budzów), Karolina Hutniczak (SP2 Stryszawa), Faustyna Liszka (SP Palcza).

kl. V – chłopcy: Dawid Gruca (SP Toporzysko), Adam Bałos (SP Żarnówka), Dawid Gołuszka (SP2 Sucha B.), Karol Polak (SP1 Budzów), Łukasz Orędarz (SP1 Maków P.), Sebastian Gliwa (SP5 Zawoja)

kl. VI – dziewczęta: Klaudia Maciążka (SP Naprawa), Martyna Smyrak (SP Jachówka), Paulina Pawowicz (ZSP Zawoja M.), Patrycja Kachnic (SP Jachówka), Kinga Bizoń (SP Kojszówka), Mariola Szafraniec (SP Skawica).

kl. VI – chłopcy: Szymon Jędrzejak (SP2 Sucha B.), Maciej Banik (SP Naprawa), Kamil Dyba (SP Palcza), Łukasz Polak (SP Juszczyn), Michał Koczur (SP2 Stryszawa), Mateusz Radoń (SP Sidzina).

Poniżej znajdują się wyniki zawodów (mierzone były czasy pierwszej szóstki, która jednocześnie awansowała do finału wojewódzkiego) i galeria zdjęć!

WYNIKI ZAWODÓW – INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE – 30.09.2013 – SUCHA BESKIDZKA

[pix_gal id=135]