A dominacja LO wciąż trwa

Piąty raz z rzędu tytuł najlepszej drużyny w piłkę ręczną szkół średnich wędruje do LO Sucha Beskidzka.

W czwartek 26 stycznia w hali ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej odbył się finał powiatowy, w którym wzięły udział trzy suskie szkoły: Goetel, Witos i oczywiście LO.

W pierwszym spotkaniu LO z Witosem późniejsi mistrzowie powiatu zapewnili sobie zwycięstwo bardzo dobrą pierwszą połową, po której schodzili prowadząc 7:0. W drugiej części Witos postawił się, zaczął grać bardziej zdecydowanie w obronie (i skuteczniej w ataku) i ta część zakończyła się remisem 3:3 – a cały mecz 10:3 dla LO.

Drugie finałowe spotkanie to starcie Witosa z Goetlem. Oba zespoły grały uważnie w obronie i dopiero po pięciu minutach padł pierwszy w tym spotkaniu gol – dla Goetla. Do przerwy było 2:2. Przełomowe dla losów spotkania okazały się gole zdobywane z prawego skrzydła przez Bartłomieja Strączka z Goetla – na 3:2 i 4:2 (a potem na 6:2). Ostatecznie wysoko wygrywa Goetel 9:3, choć pierwsza połowa wcale nie zapowiadała takiego rezultatu.

I wreszcie finał – LO kontra Goetel. Żaden z zespołów nie nastawił się na hurra ataki, stąd w pierwszej połowie więcej było szachów niż szczypiorniaka. Do przerwy 1:1!!! W drugiej połowie piłkarze z LO udowodnili swoją wyższość – szybko odskakując na trzy gole. Wydawało się, że Goetel wrócił do gry notując trafienie na 4:2, lecz odpowiedź LO była zabójcza – cztery kolejne gole i można było przystąpić do świętowania kolejnego tytułu mistrzowskiego. Ostatecznie LO wygrywa 9:3 i 14 lutego zagra w półfinale wojewódzkim o awans do turnieju o mistrzostwo Małopolski.

Królem Strzelców zawodów z sześcioma golami na koncie został Andrzej Ryt (LO), a statuetki MVP drużyny trafiły do: Kamila Przybylaka (Witos), Daniela Młyńskiego (Goetel) i Karola Światłonia (LO).

FINAŁ POWIATOWY W PIŁKĘ RĘCZNĄ CHŁOPCÓW – LICEALIADA 2016/2017 – 26.01.2017 SUCHA BESKIDZKA

1. LO Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 10:3 (7:0)

2. ZS Goetla Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 9:3 (2:2)

3. LO Sucha Beskidzka – ZS Goetla Sucha Beskidzka 8:3 (1:1)