W piątek popłyniemy :)

Autor: MK  /   Styczeń 09, 2020  /   Aktualności, Igrzyska dzieci, Igrzyszka młodzieży szkolnej  /  

Przed nami pierwszy finał powiatowy w 2020 roku. W zasadzie to cztery finały. W piątek w krytej pływalni odbędą się finały powiatowe w pływaniu indywidualnym oraz w sztafecie w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej (zawody w Licealiadzie odbędą się po feriach zimowych – zmiana jest związana z egzaminami zawodowymi, które właśnie m.in. w piątek odbywają się w niektórych szkołach średnich – powodzenia przy okazji wszystkim zdającym gorąco życzymy)

W poprzednich latach finały w ramach ID poprzedzały zawody Nadzieja Powiatu Suskiego, w których mogli brać uczniowie z klas I-III. Chyba te zawody zostały podpatrzone przez MSZS (dobre wzorce zawsze spoko, prawda :D ), bo od roku szkolnego 2017/2018 już oficjalnie w ramach Igrzysk Dzieci mogą rywalizować uczniowie właśnie z tych najmłodszych klas i uzyskiwać awanse do zawodów wojewódzkich.

Podczas piątkowych zawodów dyplomy i medale trafią do trzech najlepszych zawodników w każdym ze stylów. Dyplomy indywidualne, jak przy okazji każdych finałów powiatowych, są przepustką do zawodów wojewódzkich (Igrzyska Dzieci – Myślenice – 19-21.02; Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Limanowa (?) – 30.03-08.04 – dat dokładnych zawodów wojewódzkich jeszcze nie ma, są tylko orientacyjne daty)

Poniżej przedstawiony jest planowany rozkład jazdy na piątkowe zawody, chociaż wiadomo, że kolejność w stylach może zostać uzależniona od ilości zgłoszonych uczniów do danego stylu, sztafety dziewcząt i chłopców mogą płynąć razem (w ramach Igrzysk Dzieci, w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej) w zależności od ilości zgłoszonych sztafet. Nic innego, czego by w poprzednich latach nie było :)

Do północy 9 stycznia nauczyciele mogą zgłaszać do udziału w zawodach w systemie srs. 

PROGRAM ZAWODÓW 

Godz. 9

Dziewczęta (rocznik 2010-2012) – dystans 25 m – style: klasyczny, grzbietowy, dowolny, motylkowy

Chłopcy (rocznik 2010-2012) – dystans 25 m – style: klasyczny, grzbietowy, dowolny, motylkowy

Dziewczęta (rocznik 2007-2009) – dystans 50 m – style: klasyczny, grzbietowy, dowolny, motylkowy

Chłopcy (rocznik 2007-2009) -dystans 50 m- style:  klasyczny, grzbietowy, dowolny, motylkowy)

Sztafeta 6×25 m (Igrzyska Dzieci) – dziewczęta i chłopcy – roczniki 2007 i młodszy

Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

Ok. godz. 10:30

Dziewczęta (rocznik 2005-2006)dystans 50 m – style: klasyczny, grzbietowy, dowolny, motylkowy

Chłopcy (rocznik 2005-2006)dystans 50 m-  klasyczny, grzbietowy, dowolny, motylkowy)

Sztafeta 6×50 m (Igrzysk Młodzieży Szkolnej) – dziewczęta i chłopcy – roczniki 2005 -2006

Dekoracja dla Igrzysk Dzieci uzależniona jest od ilości startujących w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – odbędzie się albo po sztafecie w ramach ID, albo już po zakończeniu zawodów, czyli po sztafetach w ramach IMS. Jeżeli komuś będzie się śpieszyło i nie doczeka do dekoracji, to oczywiście dyplomy i medale przekażemy nauczycielowi albo dostarczymy do szkoły :).

Do zobaczenia w piątek w krytej pływalni :)