VIII Zawody Pływackie o Puchar Starosty i wyniki z nich też

Sportowy rok szkolny 2019/2020 zaczęliśmy uroczyście w czwartek 12 września w Krytej Pływalni w Suchej Beskidzkiej. W tym dniu właśnie tam odbyła się ósma już edycja zawodów pływackich o Puchar Starosty.

Zawody uroczyście rozpoczął starosta suski Józef Bałos życząc wszystkim udanej, sportowej rywalizacji w tych oraz kolejnych zawodach. Chwilę później, czyli tuż przed godziną 10 rozpoczęły się zawody.

Z jednej strony uczniowie mogli rywalizować indywidualnie (maksymalnie w dwóch stylach), a z drugiej punktowali też (Ci z miejsc 1-6) dla swoich szkół (12,10,8 itd.).

Najmłodsi (roczniki 2010-2012) mieli do pokonania jedną długość basenu w trzech stylach: klasycznym, grzbietowym oraz dowolnym, a ci nieco starsi (cała reszta 😉 ) pływali na dystansie 50 m w wymienionych stylach plus motylku.

Najpierw odbyła się dekoracja dla najmłodszych zawodników, a potem hurtowo (bo i starty odbywały się blokami stylów, a nie rocznikami) wręczano pamiątkowe medale oraz dyplomu (dla najlepszych trójek w każdym ze stylów).

Puchary (wszystkie zostały odebrane) oraz dyplomy (nie wszystkie znalazły adresatów, bo ich już nie było) zostały przyznane, wypisane dla szkół za rywalizację drużynową.

W kategorii Igrzysk Dzieci (od 1 do 6 klasy) kolejność na podium przedstawiała się następująco:

1. SP1 Sucha Beskidzka

2. SP Naprawa

3. SP2 Stryszawa

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2005-2006, zazwyczaj 7 i 8 klasa) tak:

1. SP1 Sucha Beskidzka

2. SP Jordanów

3. SP2 Sucha Beskidzka

W kategorii Licealiady tak:

1. LO Sucha Beskidzka

2. ZS Goetla Sucha Beskidzka

3. ZS Witosa Sucha Beskidzka

Wyniki startów indywidualnych w załączniku 🙂

Dziękuję wszystkim nauczycielom za pomoc w organizacji zawodów!!!