Uczniowie z naszego powiatu podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Lato wcale nie oznacza wolnego od wszystkiego. Udowadniają to zawodnicy z UKS Bieganie.pl Stryszawa, którzy w miniony weekend wzięli udział w 23. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich – Lekkoatletyka 2017 w Warszawie.

Wzięła w nim udział pięcioosobowa reprezentacja klubu UKS Bieganie.pl Stryszawa, doskonale znana z finałów powiatowych w lekkoatletyce 😉 – Możemy być zadowoleni z miejsc, jakie zawodnicy wywalczyli oraz z wyniku punktowego naszego klubu. Wiemy jednak, że nasze wyniki mogą być jeszcze lepsze – mówi prezes i trener stryszawskiego klubu, Rafał Kukla.

Martyna Konderak w biegu na 100 metrów, Magdalena Zachura w skoku w dal, Szymon Jędrzejak w biegu na 400 metrów, Krzysztof Łoś w skoku w dal oraz Maciej Majcherczyk w pchnięciu kulą – ci zawodnicy dzięki dotychczasowym osiągnięciom zapewnili sobie awans do zawodów (miejsce wśród 24 zawodników z całej Polski w danej konkurencji – przyp. red.).

Tylko tej pierwszej zawodniczce udało się podczas zawodów w Warszawie pobić dotychczasowy rekord życiowy (12,57 s.). Ustaliła go w biegu eliminacyjnym. Dzięki niemu awansowała do finału B, w którym zajęła szóste miejsce. Ostatecznie Martyna Konderak została sklasyfikowana na 13 miejscu. – Pozostali zawodnicy osiągali rezultaty w okolicach swoich życiowych rekordów – mówi Rafał Kukla. – Martyna i Magda awansowały na OOM z 24 wynikiem, a w zawodach znalazły się na miejscach 13 i 16. Mogą być z tych miejsc zadowolone, ja jestem – dodał.

WYNIKI – 100 METRÓW DZIEWCZĄT – OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH LETNICH 2017

WYNIKI – SKOK W DAL DZIEWCZĄT – OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH LETNICH 2017

Najlepiej spośród mężczyzn spisał się Krzysztof Łoś. Najpierw z wynikiem 6,7 m awansował do finału A. Tam poprawił się o 5 centymetrów, co ostatecznie zagwarantowało mu szóste miejsce podczas zawodów. – Szkoda spalonych dwóch ostatnich konkursowych skoków, bo Krzysiek pobiłby rekord życiowy (6,78 – przyp. red.). Były to bardzo wyrównane zawody i każdy mógł równie dobrze wygrać, jak i zająć szóste miejsce – wyjaśnia Rafał Kukla.

Na 16 miejscu został sklasyfikowany Maciej Majcherczyk w konkurencji pchnięcia kulą 5 kg  (16,82), a Szymon Jędrzejak w biegu na 400 metrów znalazł się na miejscu 21. – Szymek praktycznie nie przygotowywał się w ostatnim czasie do zawodów, bo naciągnął mięsień dwugłowy. Chciałem by wszyscy zawodnicy, którzy wywalczyli prawo starty na OOM, do Warszawy pojechali. Chodziło też o sam udział w tak dużej imprezie z najlepszymi lekkoatletami w kraju, zobaczeniu, jak takie zawody wyglądają. Dla wielu moich podopiecznych była to pierwsza tego typu okazja – mówi Rafał Kukla.

WYNIKI – SKOK W DAL CHŁOPCÓW – OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH LETNICH 2017

WYNIK – PCHNIECIE KULĄ CHŁOPCÓW – OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH LETNICH 2017

WYNIKI – BIEG NA 400 M CHŁOPCÓW – OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA MŁODZIEŻY W SPORTACH LETNICH 2017

Klub UKS Bieganie.pl Stryszawa z siedemnastoma punktami na koncie został sklasyfikowany na 65 miejscu (na 215 sklasyfikowanych klubów). Oprócz wyników zdobytych podczas zawodów Warszawie, została wzięty pod uwagę także start sztafety dziewcząt 4×100 m w kwalifikacjach do OOM, które odbyły się w czerwcu w Łodzi. – Jestem z tego wyniku bardzo zadowolony. Spośród klubów z naszego województwa wyżej sklasyfikowany był tylko klub AZS AWF Kraków, czyli absolutny hegemon. Za nami zaś byli: Wawel Kraków czy Wieliczanka Wieliczka – wylicza trener stryszawskiego klubu.