(VIDEO!) Tytuł wrócił do LO

W hali suskiego LO do walki o tytuł mistrza powiatu w koszykówce przystąpiły trzy szkoły: LO, Goetel i Witos. Grano systemem każdy z każdym – 4×6 minut. Tylko one: LO, Goetel i Witos wystawiły swoje reprezentacje do mistrzowskiego turnieju, który odbył się w środę 20 grudnia w hali LO w Suchej Beskidzkiej.

3 mecze, nieco ponad dwie godziny gry (4 kwarty po sześć minut plus przerwy po każdym ze spotkań) i klasyfikacja na nowy rok szkolny w koszykówkę w powiecie suskim była znana. Mistrz powiatu suskiego uzyskał równocześnie promocję do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 15 stycznia w Nowym Targu.

Pierwsze spotkanie, które rozpoczęło się tuż po godzinie 9 w hali suskiego LO, było starciem Goetla z Witosem. Był to efektowny pojedynek, w którym aż sześć razy udało się zawodnikom trafiać za trzy punkty. Mimo że Goetel w drugiej kwarcie prowadził już różnicą ośmiu punktów (14:6), po trzeciej nadal miał bezpieczną przewagę pięciu punktów (18:3), to jednak Witos nie dawał za wygraną. Zabawa zaczęła się od początku w czwartej decydującej kwarcie, kiedy to Witos doszedł Goetla na jeden punkt (17:18). Rzut za trzy punkty Krzysztofa Stanaszka i poprawka za dwa Filipa Pająka wyjaśniły sprawę – Goetel wygrał 23:17

Drugi mecz pomiędzy LO i Witosem pokazał, co oznacza gra zespołowa. Brylowali w niej zawodnicy z LO, którzy już po dwóch kwartach mogli spokojnie „przygotowywać się” na decydujące spotkanie z Goetlem. Rzucili w tym czasie 18 punktów, a ich rywale zaledwie trzy. Najwięcej krwi w tym spotkaniu napsuł zawodnikom z Witosa Filip Huzarski, który łącznie zdobył aż piętnaście punktów. Szaleńczej pogoni za LO w wykonaniu chłopców z Witosa nie widzieliśmy ani w trzeciej, ani w czwartej kwarcie, chociaż nie można odmówić im ambicji. Przewaga po 12 minutach była zbyt duża (18:3) Na pocieszenie dla podopiecznych Jacka Kudzi z Witosa pozostaje fakt, że czwartą kwartę wygrali 6:3.

Decydujący o mistrzostwie pojedynek pomiędzy LO i Goetlem był pojedynkiem spokoju (LO) z nerwowością (Goetel). Co prawda pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy z Goetla – dwójkę ustrzelił Tomasz Rozum, lecz potem w tej kwarcie trafiali już tylko zawodnicy z suskiego LO. Do remisu 2:2 doprowadził Filip Huzarski, a następnie jedyną trójkę w tym finale (chociaż prób było kilkanaście, głównie po stronie uczniów z Goetla) ustrzelił Nikodem Piergies. Druga i trzecia kwarta to pokaz niemocy strzeleckiej ubiegłorocznych mistrzów i krok po kroku powiększania przewagi przez zawodników z LO. Na koniec trzeciej kwarty prowadzili 13:4. Stawka spotkania paraliżowała w najlepsze w czwartej kwarcie, która zakończyła się wygraną LO… 4:3.

Na zakończenie turnieju dyplomy oraz puchar za pierwsze miejsce wręczyli: Anna Sala – dyrektor suskiego LO iMaciej Krzyśków – przedstawiciel Starostwa Powiatowego. Z 25 punktami królem strzelców został Filip Huzarski i otrzymał z rąk pani dyrektor okolicznościową statuetkę. Huzarski został wybrany także MVP drużyny, podobnie jakKamil Przybylak w Witosie i Krzysztof Stanaszek w Goetlu. Zawodnikom statuetki ufundowane przez suskie starostwo wręczyli opiekunowie poszczególnych ekip: Marcin ChajaMaciej Sarlej oraz Jacek Kudzia.

KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW – LICEALIADA 2017/2018 – FINAŁ POWIATOWY – 20.12.2017 – SUCHA BESKIDZKA

ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka – ZS im. W. Goetla Sucha Beskidzka 17:23 (11:14)

ZS im. W. Witosa Sucha Beskidzka – LO nr I Sucha Beskidzka 16:37 (3:18)

LO nr I Sucha Beskidzka – ZS im. W. Goetla Sucha Beskidzka 17:7 (9:4)