Trzecia kwarta była decydująca. Dziewczyny z LO Sucha Beskidzka wygrywają pod koszem

Autor: MK  /   Grudzień 16, 2021  /   Aktualności, Licealiada  /  

Jeden mecz zadecydował o mistrzostwie powiatu suskiego w ramach Licealiady w kategorii dziewcząt. Spotkanie to zostało rozegrane we wtorek 14. grudnia w hali LO w Suchej Beskidzkiej, a wzięły w nim udział drużyny żeńskie z suskiego LO oraz ZS im. W. Witosa w Suchej Beskidzkiej.

Mecz składał się z czterech kwart, z których każda trwała sześć minut.

Zawodniczki rozgrywały się z kwarty na kwartę – w pierwszej padły tylko dwa punkty (2:0 dla LO), w drugiej pod względem skuteczności było już nieco lepiej (4:2 dla Witosa).

O zwycięstwie uczennic z LO zadecydowała trzecia kwarta, podczas której nie tylko odrobiły stratę dwóch punktów, ale wyszły na prowadzenie sześcioma punktami. W tej kwarcie padła i jedna, jedyna trójka w trakcie całego spotkania, a zdobyła ją Natalia Leśniak.

Zawodniczki z Witosa wygrały co prawda czwartą kwartę, ale było to za mało, żeby doprowadzić chociaż do dogrywki. Wygraną LO 13:8 przypieczętowała Amelia Kulig, która tym samym zdobyła szósty swój punkt w turnieju i tym samym zapewniła sobie statuetkę dla Królowej Strzelczyń.

Po zakończeniu spotkania odbyła się dekoracja, w której uczestniczyli dyrektor suskiego LO, Pani Anna Sala oraz przedstawiciel suskiego starostwa odpowiedzialny za sport szkolny – Maciej Krzyśków.

Do obu szkół trafiły pamiątkowe dyplomy, a drużyna z suskiego LO otrzymała także puchar za mistrzostwo powiatu i tym samym przepustkę do półfinału wojewódzkiego (14.01.2022 – Nowy Targ).

Statuetki MVP Drużyny otrzymały: Kinga Białończyk (LO Sucha Beskidzka) oraz Klaudia Szafraniec (ZS Witosa Sucha Beskidzka).

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT – LICEALIADA 2021/2022 – 14.02.2021 – SUCHA BESKIDZKA

LO Sucha Beskidzka – ZS Witosa Sucha Beskidzka 13:8 (2:0, 0:4, 8:0, 3:4)

INDYWIDUALNE WYRÓŻNIENIA:

KRÓLOWA STRZELCZYŃAmelia Kulig (LO Sucha Beskidzka).

MVP DRUŻYNY: Kinga Białończyk (LO Sucha Beskidzka), Klaudia Szafraniec (ZS Witosa Sucha Beskidzka).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. LO Sucha Beskidzka – awans do półfinału wojewódzkiego (14.01.2022, Nowy Targ)

2. ZS Witosa Sucha Beskidzka