Rusza otwarty konkurs na dofinansowanie zajęć sportowych dla uczniów oraz program SKS!

Ministerstwo Sportu ogłosiło otwarty konkurs na dofinansowanie w 2021 roku organizacji zajęć sportowych dla uczniów, finansowany ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów (FZSdU). Pojawia się również możliwość zgłoszenia do programu Szkolny Klub Sportowy.

Najpierw kilka informacji o organizacji zajęć sportowych dla uczniów Łączny budżet na zadania w 2021 r. wynosi 21 mln zł, a wnioski należy składać do 21.12.2020 r.

Zadania przewidziane do realizacji:

1. Zajęcia sportowe dla uczniów, ukierunkowane na upowszechnianie sportów zimowych
    – łączna kwota dofinansowania: 2,1 mln zł
    – termin realizacji: od 4 stycznia do 8 grudnia 2021 r.
    – termin rozpatrzenia wniosków: do 29 stycznia 2021 r.
  2. Zajęcia sportowe dla uczniów organizowane w ramach Programu powszechnej nauki pływania „Umiem pływać”
    – łączna kwota dofinansowania: 13,9 mln zł
    – termin realizacji: od 1 lutego do 8 grudnia 2021 r.
    – termin rozpatrzenia wniosków: do 1 marca 2021 r.
  3. Zajęcia sportowe dla uczniów z elementami gimnastyki korekcyjno-kompensacyjnej
    – łączna kwota dofinansowania: 5 mln zł
     termin realizacji: od 1 lutego do 8 grudnia 2021 r.
    – termin rozpatrzenia wniosków: do 1 marca 2021 r.
Wszystkie informacje można znaleźć w linku poniżej

Rozpoczął się również nabór do programu Szkolny Klub Sportowy na 2021 rok. Do wszystkich gmin w naszym województwie, zostanie wysłany e-mail dotyczący tego programu. Deklarację szkół w formie papierowej prosimy wypełnić i przekazać je do właściwej Jednostki Samorządu Terytorialnego!!!
Każda szkoła oprócz zgłoszenia do JST musi bezpośrednio zgłosić grupę do operatora wojewódzkiego za pośrednictwem Formularza Rejestracyjnego SKS 2021 : do dnia 15.XII.2020r:

JST składają zbiorcze zgłoszenia szkół wraz z deklaracją gminy do Małopolskiego SZS w Krakowie do dnia 15 grudnia 2020 r.