Radość z gola bezcenna!!! Triumf dziewcząt z SP1 Budzów!

Najkrócej finał powiatowy w halową piłkę nożną dziewcząt szkół podstawowych, który odbył się dziś w hali ZS w Zembrzycach, opisać – radość z gola!

Każde, ale to każde trafienie powodowało we wszystkich bez wyjątku drużynach wulkan okrzyków i radości! I super! A co w turnieju? Triumf zawodniczek z SP1 Budzów i awans do półfinału wojewódzkiego w Nowym Targu! Będziemy trzymać kciuki!!!

W minionym tygodniu poznaliśmy także mistrza powiatu w halową piłkę nożną dziewcząt. Turniej z udziałem drużyn z: SP1 Budzów, SP Osielec, SP Skawica i SP Juszczyn odbył się w czwartek 20. października w hali ZS w Zembrzycach.

Najprościej zmagania dziewcząt opisać – niewyobrażalna radość z gola. Każde trafienie było świętowana jak, bez mała, zdobycie mistrzostwa świata. Nie licząc pierwszego i ostatniego spotkania w turnieju, wielu bramek jednak nie było, stąd tym większa euforia zapanowała w każdym z zespołów po wpisaniu się na listę strzelców.

O wiele lepiej w pierwsze spotkanie, w którym zmierzyły się drużyny z SP1 Budzów i SP Osielec weszły podopieczneGrażyny Duman z Budzowa. Po pierwszej połowie (2x 8 minut) prowadziły bowiem 3:0 po trafieniach: Weroniki Głowacz, Marii Głuc oraz Oliwii Kwaśniowskiej. W drugiej połowie obie drużyny szczelnie zabezpieczyły dostęp do swoich bramek, stąd nie oglądaliśmy już więcej trafień.

Złotego gola dla SP Skawica w meczu z SP Juszczyn zdobyła jeszcze w pierwszej połowie Paulina Zguda. Zawodniczka ze Skawicy najprzytomniej zachowała się w polu karnym juszczynianek i wykorzystała powstałe tam zamieszanie.

Także jedne gol zadecydował o wygranej zawodniczek z Osielca w konfrontacji z koleżankami z Juszczyna. Po ładnej akcji z lewej strony mocnym strzałem zza pola karnego, i w dodatku celnym, popisała się Otylia Bednarz. Z uznaniem kiwał głową na tak wykończoną akcję swoich podopiecznych trener Jacek Stróżak.

Goli nie oglądaliśmy w spotkaniu numer cztery pomiędzy Skawicą i Budzowem. Obie drużyny stworzyły po jednej bardzo groźnej okazji do objęcia prowadzenia. Natalia Leśniak ze Skawicy trafiła z najbliższej odległości w słupek, a po przeciwnej stronie Maria Głuc nie wykorzystała rzutu karnego. Świetną interwencją popisała się Patrycja Boczek.

Mecz numer pięć pomiędzy Skawicą i Osielcem również bez rozstrzygnięcia. To był typowy mecz na remis, w którym żadna ze stron nie potrafiła uzyskać przewagi w środku pola i odmienić losów rywalizacji.

Szóste, ostatnie starcie to mecz SP1 Budzów i SP Juszczyn. Dwa gole zdobyła Weronika Głowacz z SP1 Budzów, tym samym pieczętując zdobycie statuetki dla Królowej Strzelczyń, a jednego dołożyła Maria Głuc. W końcówce honorową bramkę zdobyła Anna Grzechynka z Juszczyna i… można powiedzieć, że świat w tym momencie oszalał! Radości, okrzyków po stronie zawodniczek z Juszczyna, nie było końca.

Podobnie jak przy okazji turnieju chłopców, indywidualne statuetki dla MVP drużyny trafiły do każdej drużyny. Nauczyciele postanowili wyróżnić: Marię Głuc (SP1 Budzów), Julii Janik (SP Skawica), Katarzyny Drobny (SP Osielec) i Anny Grzechynki (SP Juszczyn) 🙂