POWIAT SUSKI MA NOWĄ GWIAZDĘ – GWIAZDĘ POŁUDNIA

W niedzielę 3 lipca zakończyła się premierowa edycja Gwiazdy Południa – etapowego wyścigu rowerowego, organizowanego przez wybitnego kolarza, Cezarego Zamanę (zwycięzca m.in. Tour de Pologne, mistrz Polski). Gospodarzem zmagań zawodników z beskidzkimi górami był powiat suski i jego trzy gminy: Stryszawa, Maków Podhalański oraz Zawoja.

Dzięki Gwieździe Południa, do powiatu suskiego zawitało blisko 200 turystów z całej Polski: z Mazowsza, Śląska, a nawet Mazur. Pokazuje to, jak wielką moc przyciągania ma sport i aktywność fizyczna, a także jak skutecznym magnesem jest nasza suska przyroda. Można być pewnym, iż znaczna część turystów powróci do nas w ciągu roku, a za kolejne 12 miesięcy spotkamy się na drugiej edycji Gwiazdy Południa w jeszcze szerszym gronie.

Ta pewność wynika z tego, że podczas czterech dni ścigania się, nasz powiat suski pokazał zawodnikom swoje wszystkie oblicza. Mogli przekonać się, jak wymagające i ambitne są podjazdy pod okoliczne góry i jak wiele satysfakcji przynoszą widoki rozciągające się z Jałowca, Góry Makowskiej czy Kiczora. Dane im było poczuć majestat Babiej Góry, którą oglądali codziennie i o której wiele usłyszeli od mieszkańców. Przeżyli niemal każdy rodzaj pogody: przygotowane trasy pokonywali albo w prażącym słońcu, albo pośród błotnych potoków, albo wśród chłodu mgieł. Zawodników nic jednak nie było w stanie zniechęcić do dalszej jazdy. Na mecie zameldowali się niemal wszyscy, poza tymi, którzy doznali awarii sprzętu.

Widać było, że uczestnicy Gwiazdy Południa wyjeżdżają z powiatu suskiego z apetytami na więcej. Już teraz rozmyślają, jak jeszcze szybciej pokonać trudne ścieżki. Na przygotowania mają cały rok. Góry będą na nich czekać.

WYNIKI – KLASYFIKACJA OGÓLNA KLASA PRO- GWIAZDA POŁUDNIA (30.06.-03.07.2016)

WYNIKI – KLASYFIKACJA OGÓLNA KLASA 1/2 PRO – GWIAZDA POŁUDNIA (30.06.-03.07.2016)

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYBRANEJ GALERII ZDJĘĆ NA NASZYM PROFILU NA FB 🙂

WIĘCEJ ZDJĘĆ DO ZOBACZENIA TAKŻE W LINKACH DO ARTYKUŁÓW PONIŻEJ 🙂