Podbabiogórski Rajd Rowerowy i Bieg Uliczny / Lachowice 2016

Rok temu po raz pierwszy rowerowe zawody w Lachowicach zostały rozszerzone o bieg uliczny. Nie inaczej było w tegorocznej edycji. Szkoda tylko, że w jeszcze bardziej wyśmienitej zabawie przeszkadzała w sobotnie popołudnie aura, ale dla wielu fanów jazdy na dwóch kółkach i biegów nie stanowiła ona żadnej przeszkody.

Najpierw starty w najmłodszych kategoriach wiekowych na dwóch kółkach (dzieci do lat 10, a była ich ponad setka!, ścigały się na stadionie w Lachowicach), następnie wyścig rowerowy na 5 km (dla dzieci w przedziale od 10-14 roku życia), a na koniec wyścig na 10 km na trasie, która przebiegała m.in. przez Krale.

Po jego zakończeniu odbył się bieg główny na dystansie 4,7 km. Jak informował wcześniej główny organizator wyścigu, sołtys Lachowic Grzegorz Krawczyk, nie było przeciwwskazań, żeby wziąć udział zarówno w wyścigu rowerowym, jak i biegu. Niektórzy z takiej możliwości skrzętnie skorzystali.

– Zawodnicy, którzy uzyskają najlepszy czas, otrzymają pamiątkowe puchary, medale srebrne i brązowe oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy pamiątkowe medale za udział w zawodach. Niezależnie od tego, między wszystkich biegaczy i rowerzystów startujących na drodze zostanie rozlosowane mnóstwo ciekawych nagród (m.in. 2 rowery, kolacje w karczmach i restauracjach. Romantyczny dwudniowy pobyt dla dwóch osób w Krynicy-Zdrój w Ośrodku wypoczynkowym „U Jasia i Małgosi”), a wszystko dzięki wspaniałym sponsorom i Władzom Gminy Stryszawa i Starostwu Powiatowemu Sucha Beskidzka – informował jeszcze przed zawodami lachowicki sołtys.

Ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej medale i puchary wręczał radny powiatowy, pan Jan Banaś.

W sobotnie popołudnie w Lachowicach istniała także możliwość wsparcia Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Juszczynie, poprzez zakup ciast oraz dań z grilla, przygotowanych przez rodziców chorych dzieci.

WYNIKI PODBABIOGÓRSKIEGO RAJDU ROWEROWEGO I BIEGU ULICZNEGO – 16.07.2016 – LACHOWICE

WYŚCIG ROWEROWY – DYSTANS 5 KM – ROCZNIK 2002-2006

WYŚCIG ROWEROWY GŁÓWNY – DYSTANS 10 KM