Niepokonane dziewczyny z Budzowa i Jordanowa awansowały do finału.

Autor: MK  /   Czerwiec 14, 2018  /   Aktualności, Igrzyszka młodzieży szkolnej  /  

Za nami pierwszy półfinał w piłkę nożną dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na suskim Orliku w czwartek 14 czerwca, przy zmiennej pogodzie, rywalizowały drużyny z: SP1 Budzów, SP Jordanów, SP1 Sucha Beskidzka i SP Sidzina.

Po dwóch kolejkach wszystko było jasne – dwie wygrane budzowianek i jordanowianek sprawiły, że zespoły te zapewniły sobie promocję do finałowego, wtorkowego turnieju.

W bezpośrednim spotkaniu między nimi padł bezbramkowy remis, co powodowało, że z pierwszego miejsca wyszedł zespół z Budzowa, a z drugiego z Jordanowa (lepszy stosunek bramek w całym turnieju był decydujący).

Należy jednak bić brawo i życzyć powodzenia nie tylko zawodniczkom z dwóch zwycięskich, niepokonanym dzisiaj zespołom z Budzowa i Jordanowa, ale też i tym z miejsc 3 i 4 czyli dziewczynom z SP1 Sucha Beskidzka i SP Sidzina.

Z meczu na mecz radziły sobie coraz dzielniej (w bezpośredniej konfrontacji suszanki wygrały 3:2) i wyciągnięte wnioski po dzisiejszych zawodach z pewnością zaprocentują w przyszłości.