Nagrody Powiatu Suskiego 2016 rozdane!

Od 2013 roku Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej nagradza najlepszych sportowców i trenerów z powiatu za osiągnięcia na arenie krajowej i międzynarodowej. Do tej pory Nagrody Powiatu Suskiego były wręczane na sesji rady powiatu. W minionym roku, jak i obecnym, nagrody trafiły do laureatów podczas uroczystej gali w Kukowie, która była połączona z ostatecznymi rozstrzygnięciami plebiscytu „Sportowiec Roku 2016” organizowanego przez portal Sucha24.pl.

W obecności władz powiatowych – starosty suskiego Józefa Bałosa, wicestarosty Zbigniewa Hutniczaka, przewodniczącego rady powiatu suskiego Ryszarda Hadki, ale też i senatora RP Andrzeja Pająka, radnych powiatowych, przedstawicieli samorządów i lokalnego biznesu, w blasku fleszów dziennikarzy, we wtorek 7. marca zostali nagrodzeni najlepsi sportowcy powiatu suskiego. Tu warto dodać, że aby zdobyć Nagrodę Powiatu Suskiego trzeba spełnić wyśrubowane wymogi określone w regulaminie nagród – zająć miejsce medalowe podczas mistrzostw Polski, reprezentować Polskę w mistrzostwach Europy lub mistrzostwach świata. Za rok 2016 dwanaście osób przysłało do Starostwa wnioski, które zostały zaakceptowane najpierw przez komisję konkursową, a następnie zatwierdzone przez zarząd powiatu suskiego.

Dwunastce nagrodzonych sportowców: Aleksandra Nieciąg (piłka nożna), Marta Sikora (triathlon), Aleksandra Sikora (triathlon), Natalia Leśniak (łucznictwo klasyczne), Paula Gorycka (kolarstwo), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Mateusz Mak (piłka nożna), Patryk Cacak (łucznictwo klasyczne), Grzegorz Guzik (biathlon), Jakub Jąkała (kolarstwo), Piotr Słapa (wyciskanie), Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe), Nagrody Powiatu Suskiego w formie pieniężnej i pamiątkowego dyplomu wręczali starosta suski Józef Bałos i przewodniczący Rady Powiatu Ryszard Hadka.

LAUREACI PLEBISCYTU PORTALU SUCHA24.PL:

SPORTOWA NADZIEJA POWIATU SUSKIEGO 2016:

Szymon Jędrzejak (lekkoatletyka)Patryk Cacak (łucznictwo klasyczne), Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe), Klaudiusz Pyka (piłka nożna), Marcin Kozina (piłka nożna), Julia Parchańska (pływanie), Barbara Sowa (pływanie), Julia Stanaszek (narciarstwo alpejskie),Maciej Kubasiak (narciarstwo alpejskie)Krystian Wójs (kolarstwo), Dominik Lasik (piłka nożna), Mikołaj Pająk (pływanie).

TRENER/DZIAŁACZ ROKU 2016:

Zdzisław Janik (Garbarz Zembrzyce), Janusz Sasuła (Strzelec Budzów), Krzysztof Sarna (Naroże Juszczyn)Piotr Firek (UKS Delta Jordanów), Łukasz Miklusiak (UKS Jasień Sucha Beskidzka).

SPORTOWIEC ROKU 2016:

NOMINACJE:

Klaudia Maciążka (piłka nożna), Paula Gorycka (kolarstwo)Aleksandra Nieciąg (piłka nożna), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Aleksandra Sikora (triathlon), Mateusz Mak (piłka nożna), Jakub Jąkała (kolarstwo), Jakub Żaczek (koszykówka).

WYRÓŻNIENIE: Natalia Leśniak (łucznictwo), Łukasz Burliga (piłka nożna)Grzegorz Guzik(biathlon) .

TYTUŁ SPORTOWIEC ROKU 2016:

Andrzej Bargiel (skialpinizm).

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO 2016:

ZAWODNIK: Dariusz Ordzowiały (wędkarstwo muchowe), Patryk Cacak (łucznictwo klasyczne)Paula Gorycka (kolarstwo), Piotr Słapa (sztangista)Grzegorz Guzik (biathlon), Michał Kuśnierz (rajdy samochodowe), Jakub Jąkała (kolarstwo)Marta Sikora (triathlon), Mateusz Mak(piłka nożna), Aleksandra Nieciąg (piłka nożna)Natalia Leśniak (łucznictwo klasyczne)Aleksandra Sikora (triathlon).