Korespondencyjna Liga LA także okazją do zdobycia medali indywidualnie!

To była dobra decyzja, żeby finał powiatowy w Korespondencyjnej Lidze Lekkoatletycznej-II rzut przenieść z (deszczowej) środy na (słoneczny) czwartek. Jak wskazuje nazwa zawodów, była to druga odsłona lekkoatletycznej rywalizacji szkół z naszego powiatu. W porównaniu do jesieni, do Suchej Beskidzkiej zawitali uczniowie z ZS im. H. Kołłątaja, którzy co prawda szans na drużynowy triumf nie mieli (chociaż Jakub Jeziorski wierzył, tego nie można mu odmówić). I tak w czwartek na stadionie lekkoatletycznym w Suchej Beskidzkiej z kolejnymi konkurencjami (biegi na 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, w sztafecie 4×1000 m, skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem) zmagały się reprezentacje: Goetla Sucha Beskidzka, Witosa Sucha Beskidzka, LO Sucha Beskidzka i wspomnianego Kołłątaja.

Wzorem poprzednich lat, uczniowie nagradzani byli także medalami za najlepsze wyniki indywidualne w poszczególnych konkurencjach. Warunek był tylko jeden – zgodnie z regulaminem zawodów, uczeń, mimo że wystartował w dwóch lub więcej konkurencjach, nagradzany mógł zostać tylko jeden raz (nie dotyczyło to tylko biegu sztafetowego – tam oczywiście każdy mógł wystartować jako w konkurencji numer dwa; tylko udział w biegu długim na 800 m i 1500 metrów sprawiał, że nie można było wziąć udziału w sztafetowych zmaganiach)

Kiedy poznamy drużynowe rozstrzygnięcia? Zapewne we wtorek, bo do tego czasu nauczyciele powinni przesłać podsumowanie wyników swoich szkół (chociaż pierwsze wyniki, ale nie wszystkie, już otrzymałem).

Tymczasem za kilka dni do Krakowa (środa 1. czerwca) będą mogli się udać uczennice z ZS Witosa w Suchej Beskidzkiej i uczniowie z ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, którzy jesienią brali udział w wojewódzkich zmaganiach w ramach I rzutu Korespondencyjnej Ligi LA. I radzili sobie tam naprawdę dzielnie.

Dziewczyny z Witosa zajmują na razie miejsce czwarte z całkiem realną szansą na awans na podium (47 pkt straty)

KORESPONDENCYJNA LIGA LA DZIEWCZĄT – I RZUT – FINAŁ WOJEWÓDZKI – 29.10.2021 – KRAKÓW

Bardzo bliscy mistrzowskiego tytułu są za to uczniowie z Goetla, którzy są w stanie odrobić stratę 29 pkt do uczniów z ZSSam w Nowym Sączu. Trzymamy kciuki!

KORESPONDENCYJNA LIGA LA CHŁOPCÓW – I RZUT – FINAŁ WOJEWÓDZKI – 29.10.2021 – KRAKÓW

Poniżej garść zdjęć z czwartkowych zawodów.

Dziękuję za naprawdę liczny udział, a nauczycielom wychowania fizycznego za pomoc w organizacji zawodów. Do zobaczenia na zawodach w piłkę nożną (chłopcy – 07.06 Lachowice, dziewczęta – 08.06 Sucha Beskidzka), a tym, których na tych zawodach zabraknie, życzę udanych wakacji 🙂

[pix_gal id=746]

[pix_gal id=747]