Igrzyska 2016/2017 w wielkim skrócie

Autor: MK  /   Czerwiec 29, 2017  /   Aktualności, Igrzyska dzieci  /  

Sportowe podsumowanie roku szkolnego 2016/2017 rozpoczynamy od najmłodszej z kategorii, czyli Igrzysk. W minionym już roku rywalizacji także i w tej kategorii nie obyło się bez zmian. 

W kalendarzach zawodów zadebiutowały: Pływanie Drużynowe, Mały Mistrz, Drużynowe Biegi Przełajowe. Zwłaszcza zawody „Mały Mistrz” dla uczniów z klas 1-3 powinny na dobre zagościć w naszym kalendarzu zawodów i sprawić najmłodszym wielką frajdę. Do tej pory organizowane były tylko zawody dodatkowe w pływaniu oraz narciarstwie alpejskim dla najmłodszych uczniów sportowców, od przyszłego roku do tego grona dołączy Mały Mistrz!

A co w klasyfikacji generalnej? Szkolne zawody sportowe są punktowane od szczebla międzygminnego, przez powiatowy po wojewódzki i na podstawie ich sporządzany jest ranking szkół. W ciągu roku można go śledzić, podobnie jak powiatowe i nie tylko rozgrywki, na naszej stronie sport.powiatsuski.pl oraz na fanpage sport.powiatsuski.pl na Facebooku. W kategorii szkół podstawowych triumfowała szkoła ze Skawicy, drugie miejsce dla jedynki z Suchej Beskidzkiej, a trzecie dla Sidziny. W pierwszej szóstce znaleźli się również: SP2 Zawoja, SP2 Sucha Beskidzka i SP Żarnówka. 

ZOBACZ PEŁNĄ KLASYFIKACJĘ SZKÓŁ ZA ROK SZKOLNY 2016/2017

W tej najmłodszej z kategorii mamy najmniej sukcesów na arenie wojewódzkiej, ale jak pokazują osiągnięcia gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, niebawem i one przecież przyjdą. Tak, że spokojnie ;) 

W ramach igrzysk wicemistrzem województwa w biegu na 1000 m został Rafał Ożóg (SP Żarnówka). Ten sam zawodnik jest trzecim w naszym województwie uczniem w klasyfikacji indywidualnej czwórboju lekkoatletycznego. Niewiele do najlepszej trójki zabrakło Julii Janik (SP Skawica) w kolarstwie górskim MTB oraz Maciejowi Kubasiakowi (SP2 Sucha B.) w narciarstwie alpejskim, którzy zajmowali miejsca czwarte.

To oczywiście nie jest oficjalny koniec roku szkolnego 2016/2017 – ten nastąpi po kolejnym, uroczystym podsumowaniu sportowej rywalizacji, który odbędzie się we wrześniu w Suchej Beskidzkiej. Zostaną tam m.in. nagrodzone najlepsze szkoły w poszczególnych kategoriach. Uczniowie za zajęcie miejsc medalowych w finałach wojewódzkich otrzymają Nagrodę Powiatu Suskiego. 

W związku z reformą szkolnictwa nie wiadomo, jaki kształt w przyszłym roku przyjmą rozgrywki nie tylko w Igrzyskach, ale i w Gimnazjadzie czy Licealiadzie. Jeżeli zostaną podane jakieś informacje, to oczywiście i je zaprezentujemy.

A teraz co – SPOKOJNYCH WAKACJI I DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU :)