Finał inny niż wszystkie – startowały tylko reprezentacje z LO Sucha Beskidzka

Tylko uczniowie z LO nr I w Suchej Beskidzkiej zostali zgłoszeni do udziału w finale powiatowym w ramach Sztafetowych Biegów Przełajowych. Dzień przed zawodami (te miały być rozegrane we wtorek 28.09.2021 na stadionie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra” w Suchej Beskidzkiej) odbyliśmy kilka rozmów telefonicznych z nauczycielami wychowania fizycznego w tej szkole, czy w takiej sytuacji zawody w ogóle przeprowadzać.

Ostatecznie decyzja była na tak z kilku powodów – przede wszystkim była to możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu, spotkania się, a pod kątem już czysto sportowym możliwość sprawdzenia uczniów powołanych do reprezentacji LO przed ewentualnym startem w finale wojewódzkim (zaplanowany jest na czwartek 7. października w Nowym Targu), przećwiczenia zmian w sztafetach.

Element rywalizacji również był – zarówno dziewczęta jak i chłopcy z LO wystartowali równocześnie. Dziewczęta miały do pokonania dwa okrążenia stadionu (800 metrów), a chłopcy trzy (1200 metrów).

Pierwsze na metę dotarła drużyna żeńska, której pokonanie 4 800 metrów (sześć zawodniczek wchodziło w skład drużyny; analogicznie tyle samo osób liczyła sztafeta chłopców) zajęło 18 minut i 30 sekund. . Drużyna chłopców dystans 7 200 metrów przebiegła w czasie 24:28, 16 sekund.

Uczniowie i uczennice z LO otrzymali po zakończeniu swoich biegów pamiątkowe dyplomy oraz puchary.

W poniedziałek 4. października zaplanowany jest kolejny finał powiatowy w ramach Licealiady – tym razem będą to połączone zawody w ramach Indywidualnej Ligi LA (dla uczniów z roczników 2004 i młodszych) oraz Korespondencyjnej Ligi LA – I runda (dla uczniów z roczników 2002 i młodszych).

[pix_gal id=660]

[pix_gal id=661]