Fantastyczny finał pomiędzy SP1 Sucha Beskidzka i ZSP Skawica! Mistrzyniami zostały dziewczyny z Suchej Beskidzkiej

Cztery drużyny wzięły udział w tegorocznym finale powiatowym w piłkę ręczną w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Dwie z nich – SP1 Sucha Beskidzka oraz ZSP Skawicy dwa dni wcześniej brały udział w półfinale powiatowym, gdzie w pokonanym polu zostawiły uczennice z: ZSS Krzeszów i SP2 Budzów, dwie kolejne – SP Sidzina i ZS Zembrzyce znalazły się w nim

Pierwszy mecz zawodów to pojedynek ZSP Skawica i ZS Zembrzyce. Zaczęło się od ataków cios za cios, a wynik otwiera Kornelia Wiatrak z Zembrzyc. Opiekun drużyny ze Skawicy Krzysztof Kudzia w końcu bierze czas…

Time-out dla ZSP Skawicy okazał się trafną decyzją. Zawodniczki ze Skawicy zaczęły odmieniać losy spotkania – trzy gole z rzędu zdobyła Julia Janik (na filmie gol numer 3 z rzutu karnego), a na 4:1 poprawiła Martyna Marek. Pierwsza połowa kończy się cztero bramkowym prowadzeniem zawodniczek ze Skawicy 5:1 (bramkę zdobywa jeszcze Karolina Motowidło). W drugiej połowie zawodniczki ze Skawicy spokojnie kontrolują mecz i ostatecznie zwyciężają 7:2.

W drugim półfinałowym pojedynku SP1 Sucha Beskidzka zagrała z SP Sidziną. Wynik otworzyła Kingra Białończyk – późniejsza Królowa Strzelczyń turnieju, a na 2:0 podwyższyła Weronika Krzeszowiak. Sidzinianki jak widac na tym skrócie potrafiły przedostać się w okolice bramki suszanek, lecz skuteczność w tym spotkaniu nie była ich mocną stroną. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 9:0, a cały mecz 11:0!

W finale pocieszanie zagrały drużyny z Zembrzyc oraz Sidziny. Premierowego gola dla Sidziny w zawodach zdobywa po ładnym ataku z prawego skrzydła Karolina Trzop. Do wyrównania doprowadza Kornelia Wiatrak. Ta część spotkania kończy się remisem 3:3, chociaż uczennice z Zembrzyc prowadziły w pewnym momencie 3:1. Druga połowa dla zawodniczek z Sidziny – po golach Karoliny Trzop i Katarzyny Trzop wygrywają 5:3 i zajmują miejsce trzecie w zawodach.

Niezwykle zacięty i dynamiczny był finałowy pojedynek pomiędzy SP1 Sucha Beskidzka i ZSP Skawica. Był to również rewanż za rozegrany zaledwie dwa dni wcześniej mecz w półfinale powiatowm. Wynik spotkania otwiera Julia Janik bardzo mocnym i celnym uderzeniem z dystansu. W tym fragmencie meczu widać również, dlaczego MVP drużyny zostały obie bramkarki – Joanna Sarlej z Suchej Beskidzkiej i Anna Szafraniec ze Skawicy. Obie broniły rewelacyjnie! Do wyrównania, nieco kuriozalnego, ale gol to gol doprowadza Kinga Białończyk. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem zawodniczek ze Skawicy 2:1.

To już fragment drugiej połowy finałowego spotkania pomiędzy SP1 Sucha Beskidzka i ZSP Skawica. Jak widać – goli nie widać :), ale walka, ambicja – klasa światowa. Brawa dla obu drużyn!

Ostatnie fragmenty finałowego spotkania pomiędzy SP1 Sucha Beskidzka i ZSP Skawica. Na tablicy wyników 4:3 dla suszanek i to one chwilę później mogą się cieszyć ze zwycięstwa w finale powiatowym. Wielkie brawa za kapitalne zawody dla uczennic z SP1 Sucha Beskidzka i ZSP Skawica!!!

PIŁKA RĘCZNA DZIEWCZĄT – FINAŁ POWIATOWY – 05.04.2019 – SUCHA BESKIDZKA.

I PÓŁFINAŁ: ZSP Skawica – ZS Zembrzyce 7:2 (5:1),

II PÓŁFINAŁ: SP1 Sucha Beskidzka – SP Sidzina 11:0 (9:0)

MECZ O III MIEJSCE: SP Sidzina – ZS Zembrzyce 5:3 (3:3)

FINAŁ: SP1 Sucha Beskidzka – ZSP Skawica 4:3 (1:2).