Dziewczyny z Witosa i chłopcy z LO najlepsi w powiatową siatkówkę plażową

Trzy drużyny dziewcząt (ZS Witosa Sucha Beskidzka, LO Sucha Beskidzka, ZS Kołłątaja Jordanów) oraz dwie chłopców (LO Sucha Beskidzka, ZS Goetla Sucha Beskidzka) wzięły udział w finale powiatowym w siatkówkę plażową, który odbył się w Suchej Beskidzkiej.

Najpierw rozegrano mecz dziewcząt (Witos-LO), następnie mecz finał chłopców (LO-Goetel) i dwa pozostałe w turnieju dziewcząt (Witos-Kołłątaj, LO-Kołłątaj). Dziewczyny grały do 15, chłopcy do 21.

W żadnym ze spotkań niepotrzebny był tie-break do rozstrzygnięcia zwycięzcy, stąd po niespełna dwóch godzinach gry wszystko było jasne.

W kategorii dziewcząt triumfowały zawodniczki z suskiego Witosa ( Magdalena Kachel, Karolina Góra) i to one zagrają w przyszłotygodniowym półfinale wojewódzkim. Drugie miejsce dla dziewcząt z LO (Karolina Miziak, Anita Hutniczak), a trzecie dla reprezentantek jordanowskiego Kołłątaja (Paulina Florek, Patrycja Mrózek). W kategorii chłopców triumfowali zawodnicy z LO (Piotr Mruc, Kacper Mlak), a na drugim miejscu znaleźli się chłopcy z Goetla (Szymon Strączek, Grzegorz Kobiela, Wojciech Najdek).

Chłopcy z LO również będą reprezentować nasz powiat w półfinale wojewódzkim. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a mistrzowie okazałe, jak ktoś zauważył – większe niż zazwyczaj, puchary.

A tymczasem po półfinałach wojewódzkich prawo gry w finale wojewódzkim (środa 13.06.2018, Gorlice) zapewnił sobie duet żeński z suskiego Witosa. BRAWO I ŻYCZYMY POWODZENIA W GORLICACH 🙂

PIŁKA SIATKOWA PLAŻOWA CHŁOPCÓW – 28.05.2018 – SUCHA BESKIDZKA

LO Sucha Beskidzka – ZS Goetla Sucha Beskidzka 2:0 (21:14; 21:14)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. LO Sucha Beskidzka

2. ZS Goetla Sucha Beskidzka

PIŁKA SIATKOWA DZIEWCZĄT – 28.05.2018 – SUCHA BESKIDZKA

1. ZS Witosa Sucha Beskidzka – LO Sucha Beskidzka 2:0 (15:10; 15:10)

2. ZS Witosa Sucha Beskidzka – ZS Kołłątaja Jordanów 2:0 (15:8; 15:8)

3. LO Sucha Beskidzka – ZS Kołłątaja Jordanów 2:0 (16:14; 15:7)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. ZS Witosa Sucha Beskidzka