Dwa tytuły sztafetowych mistrzów dla SP1 Stryszawa, po jednym dla ZSP Baczyn i SP2 Stryszawa

Autor: MK  /   Wrzesień 22, 2021  /   Aktualności, Igrzyska dzieci, Igrzyszka młodzieży szkolnej  /  

Po zmaganiach w kolarstwie górskim, karawana ze szkolnymi zawodami sportowymi zawitała do Suchej Beskidzkiej. We wtorek 21. września na stadionie Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji „Babia Góra” odbyły się finały powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych w kategoriach Igrzyska Dzieci oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

 Ze względu na warunki atmosferyczne, tegoroczna trasa zawodów przebiegała tylko po bieżni stadionowej. Każda z uczestników sztafety miał do pokonania dystans dwóch okrążeń (800 metrów).

Pierwszy z finałów to rywalizacja chłopców w kategorii Igrzysk Dzieci. Od pierwszej do szóstej zmiany na prowadzeniu byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Zawoi. Za ich plecami za to trwała walka pomiędzy drużynami z SP Juszczyn i SP2 Stryszawa. Finisz należał jednak do ostatniej z wymienionych szkół – to właśnie chłopcy ze Stryszawy ostatecznie zwyciężyli i tym samym uzyskali awans do zawodów wojewódzkich. Drugie miejsce zajęli chłopcy z Zawoi, trzecie z Juszczyna, a czwarte – uczniowie z SP Sidzina.

W drugim finale od początku do końca na prowadzeniu były uczennice z SP1 Stryszawa. Na ostatnich dwóch zmianach na miejsce drugie awansowały zawodniczki z Sidziny i to one wywalczyły tytuł wicemistrzyń powiatu suskiego. Podium uzupełniły uczennice z SP1 Zawoja, czwarta lokata dla zawodniczek z Juszczyna.

Nie dały szans swoim rywalkom uczennice z ZSP Baczyn podczas finałowego biegu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  Na mecie były o ponad minutę szybsze od sztafety z SP1 Zawoja i SP Juszczyn. Na czwartym miejscu dobiegły uczennice z SP Bystra Podhalańska, piątą pozycję zajęły biegaczki z SP2 Stryszawa.

Czwarty, ostatni z finałów w tym dniu na stadionie w Suchej Beskidzkiej to rywalizacja uczniów z roczników 2007-2008 (czyli IMS). Zawody te zakończyły się triumfem uczniów z SP1 Stryszawa. Wicemistrzostwo powiatu przypadło uczniom z SP Bystra Podhalańska, a trzecie reprezentantom ZSP Skawica. Tuż za podium finiszowali uczniowie z ZSP Baczyn, a piąte miejsce przypadło chłopcom z SP Juszczyn.

Po zakończeniu każdego z biegów odbywała się dekoracja. Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięskie-mistrzowie powiatu także efektowne puchary. Mistrzowie powiatu suskiego awansowali do zawodów wojewódzkich, które odbędą się w dniu 07.10.2021 w Nowym Targu.

Następne zawody w ramach IMS odbędą się w piątek 1. października również na stadionie w Suchej Beskidzkiej. Będzie to finał powiatowy w ramach Szkolnej Indywidualnej Ligi Lekkoatletycznej. Wcześniej, bo we wtorek 28. września również na obiekcie w Suchej Beskidzkiej odbędzie się finał powiatowy w Sztafetowych Biegach Przełajowych dla uczniów szkół średnich.

 SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE –  IGRZYSKA  DZIECI 2021/2022- 21.09.2021 – SUCHA BESKIDZKA

Dziewczęta:                                                                       

I.   SP1 Stryszawa     

II. SP Sidzina            

III. ZSP1 Zawoja         

IV. SP Juszczyn 

                        Chłopcy:                                                                                      

I.   SP2 Stryszawa                            

II.  ZSP1 Zawoja       

III.   SP Juszczyn             

IV.    SP Sidzina                      

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE –  IGRZYSKA  MŁODZIEŻY SZKOLNEJ  2021/2022- 21.09.2021 – SUCHA BESKIDZKA

Dziewczęta:                                                                                          

I.                    ZSP Baczyn        

II.                   ZSP1 Zawoja        

III.                 SP Juszczyn       

IV.                 SP Bystra P.      

v.                  SP2 Stryszawa     

Chłopcy:                                                                  

I.              SP1 Stryszawa       

II.            SP Bystra P.              

III.           ZSP Skawica         

IV.           ZSP Baczyn              

V.             SP Juszczyn