Defensywa była kluczem / dziewczyny z SP Juszczyn najlepsze w halową piłkę nożną

SP Juszczyn, ZSP Skawica, SP Jordanów i ZSP Lachowice nie przegrały spotkania w turniejach półfinałowych. Świadczyło to z jednej strony o ich dobrej grze w obronie, ale i skutecznym ataku. Wszystko to potwierdziło się we wtorkowym finale powiatowym, który odbył się w hali w Zembrzycach. W pierwszym spotkaniu SP Jordanów zagrał z ZSP Skawica. Mecz mógł ułożyć się idealnie dla zawodniczek z Jordanowa – po wznowieniu gry z autu przez Klaudię Rypel i zagraniu piętą! przez Dominikę Dutkę piłka trafiła w słupek.Indywidualnych akcji próbowała Klaudia Rypel – ich efektem były albo niecelne uderzenia, albo dobrze interweniowała Anna Szafraniec. W drugiej połowie jordanowianki podeszły jeszcze wyżej – w pierwszych minutach gra toczyła się cały czas na połowie zawodniczek ze Skawicy. W końcówce meczu przebudziły się zawodniczki ze Skawicy – najpierw po uderzeniu głową Klaudii Chorąży dobrze interweniowała Aleksandra Koper. Następnie po podaniu od Natalii Leśniak w dobrej sytuacji znalazła się Paulina Dyrcz, lecz nie trafiła w bramkę. Po podaniu z autu Pauliny Dyrcz minimalnie niecelnie przymierzyła Martyna Marek. I nadeszła ostatnia akcja meczu – zamieszanie w polu karnym i gol z bliskiej odległości Martyny Marek. ZSP Skawica w finale! W drugim półfinale naprzeciwko siebie stanęły zawodniczki z Juszczyna oraz Lachowic. To było bardziej fizyczne od pierwszego półfinału spotkanie, gdzie często zawodniczki „lądowały w parterze”. Przewagę optyczną posiadały zawodniczki z Lachowic, ale nie została udokumentowana golem. Najlepszej okazji w pierwszej połowie nie wykorzystała Julia Żydek, która przegrała sytuację sam na sam Agnieszką Kardaś. W drugiej połowie w dalszym ciągu stroną przeważającą były uczennice z Lachowic, ale też i piłkarki z Juszczyna zaprezentowały „lwi pazur”. Tak było w momencie strzału Marii Jancarz, który wybroniła Zuzanna Wiech. Przez 20 minut nie udało się zawodniczkom strzelić gola, więc zaczęła się 5 minutowa dogrywka. A w niej Magdalena Drobny dokładnie dośrodkowała z rzutu rożnego w pole karne zawodniczek z Lachowic, a tam, gdzie być powinna znalazła się Natalia Polak. Gol i awans dla SP Juszczyn! W finale pocieszenia SP Jordanów wygrał z ZSP Lachowice 2:0. Wynik mocnym strzałem z rzutu wolnego pod poprzeczkę otworzyła Klaudia Rypel. Grająca z numerem 12 na plecach uczennica z SP Jordanów dołożyła do tego dorobku jeszcze asystę – po jej dośrodkowaniu gola zdobyła Daria Filipiak (to jedyny gol, który udało się nam dzisiaj nagrać 🙂 ). Finałowy mecz najlepiej opisać – do pierwszego błędu. Zarówno SP Juszczyn, jak i ZSP Skawica, i po turniejach półfinałowych oraz dzisiejszych starciach śmiało można nazwać zespołami z żelazną defensywą. W pierwszej połowie najlepszą okazję do otwarcia wyniku miały zawodniczki z Juszczyna – Natalia Polak przymierzyła, piłki w rękawicach nie utrzymała Anna Szafraniec, ale dobitka Anny Grzechynki nie znalazła drogi do bramki. Po przerwie zawodniczki ze Skawicy miały rzut karny (jest filmik z całą sytuacją 🙂 ) – ale nadal było 0:0. W końcu na 1:0 trafiła Natalia Polak po dużym zamieszaniu po wznowieniu gry z autu. Tak też już została do końcowego gwizdka sędziego – 1:0 i mistrzostwo powiatu, awans do półfinału wojewódzkiego, dla SP Juszczyn. Po zakończeniu turnieju, podczas dekoracji wręczone zostały również laurki indywidualne – Królową Strzelczyń została Natalia Polak (SP Juszczyn), a MVP drużyny: Julia Żydek (ZSP Lachowice), Aleksandra Koper (SP Juszczyn), Natalia Leśniak (ZSP Skawica) oraz Magdalena Drobny (SP Juszczyn). TRZYMAMY KCIUKI ZA ZAWODNICZKI Z JUSZCZYNA W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIM – 14.11.2018, NOWY TARG!

HALOWA PIŁKA NOŻNA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2018/2019 – 30.10.2018 ZEMBRZYCE

1. ZSP Skawica – SP Jordanów 1:0 (0:0)

2. SP Juszczyn – ZSP Lachowice 1:0 p.d. (0:0)