Czas na trzeci finał powiatowy w IMS – na uczniów czeka Królowa Sportu, czyli Lekkoatletyka

Pojeździliśmy na rowerach, pobiegaliśmy w sztafetach, a w najbliższy piątek przyjdzie czas na sprawdzenie się w poszczególnych konkurencjach „Królowej sportu”, czyli w Lekkoatletyce.

W piątek 1. października o godz. 10 odbędzie się trzeci finał powiatowy w tym roku szkolnym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Poniżej znajduje się regulamin, z którym bardzo proszę się zaznajomić przed piątkowymi zawodami. Wybrane punkty podaję poniżej:

– Każdy zawodnik może startować maksymalnie w 2 konkurencji indywidualnej i w sztafecie. Rok temu była to jedna konkurencja – na szczęście wracamy do dobrze znanych nam zasad z przeszłości. Start w biegu długim (600 m lub 1000 m) wyklucza z udziału w sztafecie i jakiejkolwiek innej konkurencji – to akurat zostaje po staremu od lat.

– Rozgrzewka przed zawodami możliwa tylko na boisku bocznym lub boisku asfaltowym.

– Po zakończeniu startu w danej konkurencji, uczeń udaje się na trybuny stadionu. Uczestnicy konkurencji biegowych udają się do wyjścia z terenu stadionu po pasie zieleni przed trybunami. Za zachowanie uczniów odpowiada opiekun grupy oddelegowany ze szkoły.

– Spiker zawodów informuje, kiedy zawodnicy z kolejnych konkurencji mogą wejść na teren stadionu lekkoatletycznego.

A wszystko inne (plus to co powyżej również) można znaleźć w regulaminie poniżej 🙂

Do zobaczenia 🙂