XXI Powiatowy Hubertus już w najbliższą sobotę w Makowie Podhalańskim

W najbliższą sobotę w Makowie Podhalańskim odbędzie się powiatowy Hubertus. Będzie to już dwudziesta pierwsza edycja tej imprezy, która od kilku lat gości w stolicy makowskiej gminy.

Osiedle Jurki w Makowie Podhalańskim będą tegoroczną areną zmagań powiatowych zawodów Hubertus. Rozpoczną się one o godzinie 13 błogosławieństwem jeźdźców, myśliwych i koni, a właściwa, sportowa część rywalizacji rozpocznie się o godzinie 14 od zawodów w crossie o Puchar Burmistrza Makowa Podhalańskiego.

Na godzinę 15:30 zaplanowano punkt kulminacyjny imprezy, czyli tradycyjną gonitwę za lisem. W poprzednim roku lisa złapała Justyna Migas. Kto zostanie tegorocznym, najlepszym łowcą w tej gonitwie? Przekonamy się w sobotnie popołudnie.

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej jest jednym ze współorganizatorów imprezy.