Udana gonitwa za lisem podczas Hubertusa w Białce

W sobotę 26. października już po raz dwunasty odbyła się impreza „Powiatowy Hubertus”. W poprzednim roku emocji podczas Hubertusa nie brakowało – zobacz relację z poprzedniej edycji -Organizatorami tegorocznej edycji byli: Ośrodek Jazdy Konnej „Dyzma”, Urząd Miejski w Makowie Podhalańskim i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Na Osiedlu Malikowa w Białce stawiło się dwudziestu miłośników jazdy konnej. Do Białki zawitały konie i jeźdźcy m.in. ze stajni „Grudki”, ze stajni „Makowska Góra”, ze stajni „U wujka” i stajni „U Ryśka” z Grzechyni oraz z Ośrodka Jazdy Konnej „Dyzma”. Oficjalnego otwarcia zawodów, które rozpoczęły sie o godzinie 14.00, dokonał wicestarosta suski Jan Woźny.
Zawodnicy rywalizowali najpierw w crossie o Puchar Burmistrza Makowa Podhalańskiego, a następnie w tradycyjnej gonitwie za lisem o Puchar Starosty Suskiego.
W crossie najszybszy był Dominik Lorek na koniu Lagos z Makowskiej Góry (czas: 1.38 min), drugie miejsce zajął Zygmunt Ogiegło na koniu Bona (Stajnia Grudki – czas: 1.49 min), a trzecie Jarosław Piergies na koniu Płomień (OJK Dyzma – czas: 1.54 min).
Po zakończeniu crossa odbyła się gonitwa za lisem, której stawką był Puchar Starosty Suskiego. Do finału weszła trójka jeźdźców: Zygmunt Ogiegło (Stajnia Grudki), Andrzej Stopka (Makowska Góra) i Witold Piergies (OJK Dyzma). Zwycięzcą polowania okazał się Zygmunt Ogiegło i to on odebrał z rąk starosty suskiego pamiątkowy puchar. Zdobywcy kolejnych miejsc również otrzymali nagrody, które wręczyli im starosta suski Tadeusz Gancarz i burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala.

[pix_gal id=154]