Tytuły mistrzów w siatkówce plażowej dla dziewczyn z Zawoi i chłopców z Bystrej Podhalańskiej

Na boisku w Zawoi Wilcznej odbyły się w piątek 2. czerwca finały powiatowe w siatkówce plażowej. To były ostatnie w tym roku szkolnym zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zwycięskie drużyny wywalczyły awans do półfinału wojewódzkiego w Myślenicach.

Trzy drużyny w kategorii dziewcząt (Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie, Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lachowicach) i pięć w kategorii chłopców (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Suchej Beskidzkiej, Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. prał. Henryka Znamirowskiego w Stryszawie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi Centrum, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie) wzięły udział w ostatnim w tym roku szkolnym finale powiatowym w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W kategorii dziewcząt wygrały zawojanki, dla których był to kolejny, po koszykówce, siatkówce, piłce ręcznej, piłce nożnej i halowej piłce nożnej, triumf w finale powiatowym w grach zespołowych w tym roku.

Wśród chłopców, najlepsi okazali się uczniowie z Bystrej Podhalańskiej.

Turniej dziewcząt rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, a u chłopców najpierw został zastosowany podział na grupy, następnie odbyła się faza pucharowa. Finałowy mecz o mistrzostwo powiatu w kategorii chłopców był drugim tego dnia pojedynkiem uczniów z Bystrej Podhalańskiej i Suchej Beskidzkiej.

W pierwszym spotkaniu triumfowali suszanie, którzy wygrali po tie-breaku (każdy set był do 15, tie-break do 11). W meczu o mistrzostwo powiatu triumfowali uczniowie z Bystrej Podhalańskiej w rozmiarach 2:0.

Na zakończenie zawodów pamiątkowe puchary oraz dyplomy wręczył wicestarosta Zbigniew Hutniczak.

Mistrzowie powiatu uzyskali tym samym uzyskali przepustkę do półfinału wojewódzkiego, który odbył się dziś w Myślenicach. Na pierwszym miejscu zakończyły go uczennice z Zawoi, które wygrały z koleżankami z Wadowic. Chłopcy z Bystrej zajęli miejsce drugie.

Zarówno drużyna dziewcząt z Zawoi, jak i chłopców z Bystrej Podhalańskiej, awansowały do zawodów wojewódzkich w siatkówkę plażową, które odbędą się w Myślenicach (dziewczęta) i Gorlicach (chłopcy).