Tenisowe, drużynowe zmagania uczniów ze szkół średnich

Od turnieju w tenisa stołowego drużynowego w ramach Licealiady rozpoczął się tradycyjny Tour de Lachowice.

We wtorek 27 listopada w hali ZSP w Lachowicach zameldowały się trzy żeńskie reprezentacje ze szkół średnich: ZS Witosa Sucha Beskidzka, LO Sucha Beskidzka, ZS Kołłątaja Jordanów oraz cztery męskie: ZS Goetla Sucha Beskidzka, ZS Kołłątaja Jordanów, ZS Witosa Sucha Beskidzka i LO Sucha Beskidzka.

Kolejność po rozegraniu turnieju była taka jak… powyżej.

Na zakończenie zawodów mistrzowie powiatu otrzymali ufundowane przez Starostwo Powiatowe puchary, a wicemistrzowie oraz drużyny z miejsc trzecich statuetki ufundowane przez ULKS Lachowice. Puchary i dyplomy wręczyli Wit Mateusz Sarlej – wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lachowicach oraz przedstawiciel starostwa ds. sportu, Maciej Krzyśków

Do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się w kwietniu w Nowym Targu awanowały drużyny z ZS Witosa Sucha Beskidzka (Marlena Wierzbicka, Anna Harańczyk, Aleksandra Gałuszka) oraz z ZS Goetla Sucha Beskidzka (Mateusz Bury, Karol Bury, Tobiasz Głuc). Gratulujemy i życzymy powodzenia.