Święto motoryzacji już za nami / Valvoline Rajd Małopolski 2021

Zakończyła się największa, trwająca dwa dni sportowa impreza w powiecie suskim w 2021 roku. W Valvoline Rajdzie Małopolski wzięło udział ponad 100 załóg, które rywalizowały na siedmiu odcinkach specjalnych o wygraną w poszczególnych kategoriach. Zawody były równocześnie drugą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska i Rajdowego Samochodowego Pucharu Śląska.

Po czteroletniej przerwie do powiatu suskiego wróciły rajdy samochodowe. W poprzednich latach odbywał się Rajd Makowski oraz Rajdy24 Cup, a jeszcze wcześniej także i oesy Rajdu Krakowskiego. Po raz pierwszy impreza była jednak rundą mistrzostw, w tym przypadku mistrzostwo Śląska.

W piątkowe późne popołudnie (30.07) odbyła się ceremonia startu i pierwszy odcinek super specjalny liczący 2,42 km, którego start zlokalizowany został na Rynku w Makowie Podhalańskim. Starosta suski Józef Bałos, który objął patronat nad zawodami, jeszcze przed rozpoczęciem imprezy życzył wszystkim uczestnikom powodzenia i dobrej, bezpiecznej sportowej rywalizacji.

Następnego dnia załogi miały do pokonania sześć oesów zlokalizowanych na terenie Zawoi, Grzechyni i Suchej Beskidzkiej (trzykrotnie pokonywana była trasa z Zawoi Przysłop przez Bielasy do Grzechyni – dystans: 3,2 km oraz z Grzechyni przez Carchlę do Suchej Beskidzkiej – dystans 3 km).

Po ich zakończeniu odbyło się uroczyste podsumowanie zawodów na zamku w Suchej Beskidzkiej.

Organizatorem Valvoline Rajdu Małopolski był Automobilklub Śląski, a promotorem firma GB Promotion. Powiat Suski był jednym z partnerów imprezy.

Szczegółowe wyniki Valvoline Rajdu Małopolski można znaleźć TUTAJ

[pix_gal id=639]