Rakietki i piłeczki poszły w ruch. Dwie drużyny z SP Grzechynia, po jednej z SP1 Zawoja i SP1 Stryszawa z awansem

Pierwszy z pięciu finałów powiatowych w tenisie stołowym już z nami. W poniedziałek w hali Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Lachowicach odbyły się drużynowe zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2008-2009).

Do rywalizacji przystąpiło pięć drużyn w kategorii dziewcząt i sześć w kategorii chłopców. To jedyne zawody, w których mecz o pierwsze miejsce nie oznacza, że przegrana drużyna automatycznie zajmuje drugie miejsce.

W finale rozgrywek dziewcząt zmierzyły się reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi. Mecz zakończył się zwycięstwem dziewcząt ze Stryszawy 3:0. Mistrzynie powiatu zatem szybko zostały poznane (dla stryszawianek był to drugi mecz), niewiadomą było to, która drużyna zajmie miejsce drugie i również uzyska awans do półfinału wojewódzkiego w Nowym Targu (15.12, Nowy Targ). W meczu o drugie miejsce zawojanki zmierzyły się z uczennicami ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Grzechyni. Pojedynek ten zakończył się zwycięstwem reprezentantek gminy Maków Podhalański i to one ostatecznie zajęły miejsce drugie.

W turnieju chłopców (zawody były rozgrywane równolegle na ośmiu stołach (jeden był rozgrzewkowo/treningowy) w spotkaniu o pierwsze miejsce zagrały reprezentacje Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Reja w Grzechyni oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Hugona Zapałowicza w Zawoi. Uczniowie z Grzechyni wygrali 3:2. Ostatecznie do Nowego Targu promocję uzyskała także drużyna z Zawoi, która w spotkaniu z gospodarzami ze szkoły podstawowej w Lachowicach wygrała 3:2.

Na zakończenie zawodów dyplomy dla każdej ze szkół oraz pamiątkowe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej wręczyli Piotr Grajny – sędzia główny zawodów oraz Maciej Krzyśków – przedstawiciel Starostwa odpowiedzialny za sport szkolny.

W środę 14 grudnia odbędą się zawody indywidualne w tej kategorii wiekowej.

TENIS STOŁOWY DRUŻYNOWY – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2022/2023 – 05.12.2022 – LACHOWICE

DZIEWCZĘTA:

WYNIKI:

SP Jachówka        – SP Naprawa                          3 : 0

SP Jachówka        – SP1 Zawoja                           0 : 3

SP Grzechynia      – SP1 Stryszawa                      0 : 3

SP Naprawa           – SP Grzechynia                      0 : 3

SP1 Stryszawa      – SP1 Zawoja                          3 : 0

SP Grzechynia      – SP Jachówka                         3 : 0

SP Grzechynia      – SP1 Zawoja                           3 : 2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie – awans do półfinału wojewódzkiego (15.12.2022, Nowy Targ)