Rajd Valvoline Małopolski wystartował

W czwartkowy wieczór na wadowickim rynku od oficjalnej Ceremonii Startu rozpoczęła się kolejna edycja Valvoline Rajdu Małopolski. Najlepsze rajdowe załogi w Polsce drugi rok z rzędu zjechały się do Beskidu Makowskiego, by wziąć udział w rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, która w tym roku dodatkowo trafiła również do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Strefy Europy Centralnej.
VValvoline Rajd Małopolski oficjalnie wystartował! W czwartek wieczorem na rynku w Wadowicach, w których od tego roku mieści się główna baza rajdu, tuż po godzinie 20:00 pierwsze rajdówki pokonały rampę startową, rozpoczynając trzecią rundę RSMP w sezonie 2024.

W centrum jednego z najbardziej rozpoznawalnych miast Małopolski zgromadziło się mnóstwo kibiców, którzy już od późnego popołudnia mogli korzystać z atrakcji, które w powstałym z tej okazji Miasteczku Rajdowym przygotowali dla nich organizatorzy. Były rajdowe symulatory, animacje dla dzieci, stoiska partnerów, rajdówki i wiele więcej!

Miasteczko Rajdowe zagości na wadowickim rynku także podczas piątkowego etapu (7 czerwca), a dodatkowo tego dnia mieścić się w nim będzie wyjątkowa Strefa Kibica oraz telebimy, na których oglądać będzie można miejski, niezwykle widowiskowy odcinek specjalny OS5 Wadowice (1,35 km).

Trasa Valvoline Rajdu Małopolski liczy blisko 400 km z czego 124 to łączny dystans trzynastu asfaltowych odcinków specjalnych.Jeszcze przed oficjalnym startem, chwilę po godzinie 19:00 rozpoczęła się konferencja prasowa, w której udział wzięli zaproszeni kierowcy Krzysztof Mikulski, Grzegorz Grzyb, Rafał Kwiatkowski, Jarosław Szeja, Jakub Matulka oraz Łukasz Byśkiniewicz.

Wszyscy zgodnie podkreślali, że odcinki Valvoline Rajdu Małopolski są niezwykle trudne, ale też szalenie satysfakcjonujące i szybkie. Po nich na scenie pojawili się Michał Sikora prezes Polskiego Związku Motorowego, Bartosz Kaliński Burmistrz Wadowic, Szymon Duman Wójt Gminy Stryszów, Michał Surmiak Burmistrz Makowa oraz Piotr Janusiewicz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zarówno zawodnicy, jak i samorządowcy, a przede wszystkim licznie zgromadzeni kibice nie mogą się już doczekać rywalizacji, która rozpocznie się już dzisiaj (7 czerwca) o godzinie 15:48 od odcinka specjalnego OS1 Barwałd (9,72 km). Następnie zawodnicy pokonają OS2 Mucharz (11,29 km), który zamknie pierwszą pętlę. Po planowanym serwisie załogi ponownie pokonają powyższe dwa odcinki, a następnie zmierzą się w miejskiej próbie w centrum Wadowic.

Jutro Rajd Małopolski pojawi się i w powiecie suskim. Zachęcamy do kibicowania załogom podczas oesów Zawoja oraz Maków Podhalański.

W Makowie Podhalańskim odbędzie się power stage, a wieczorem dekoracja najlepszych kierowców.

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej od lat wspiera organizację Valvoline Rajdu Małopolski i nie inaczej jest w tym roku.

Do zobaczenia!
Skip to content