Mecz o wszystko i tytuł mistrzowski dla SP Skawica

Trzy drużyny dziewcząt wzięły udział w finale powiatowym w koszykówkę w ramach Igrzysk Dzieci. Były to zespołu ze: Szkoły Podstawowej im. Zenona Klemensiewicza w Skawicy, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Stryszawie.

Drużyny te przebrnęły eliminacje międzygminne (Skawica pokonała drużynę z Zembrzyc, Sucha Beskidzka okazała się lepsza od zespołu z Bystrej Podhalańskiej, a Stryszawa wygrała z Grzechynią) i między sobą miały rozstrzygnąć, która z nich zostanie mistrzem powiatu suskiego i awansuje do półfinału wojewódzkiego (06.03.2023, Nowy Targ).

Jeżeli finał powiatowy, to tradycyjnie rozgrywki systemem każdy z każdym.

Po ponad dwugodzinnej grze (4 kwarty po 5 minut) mistrzyniami zostały uczennice ze Skawicy. O losach tytułu mistrzowskiego decydował trzeci mecz z Suchą Beskidzką (wcześniej zarówno Skawica jak i Sucha Beskidzka okazały się skuteczniejsze od drużyny ze Stryszawy, chociaż te tanio skóry nie sprzedały).

Mecz rozstrzygnęła czwarta kwarta. Na jej początku wynik brzmiał 8:8. Dwa rzuty za dwa punkty Wiktorii Pacygi oraz Emilii Dyrcz wyprowadziły zawodniczki ze Skawicy na prowadzenie 12:8. Suszanki nie rezygnowały i po dwóch rzutach osobistych wykorzystanych przez Maję Łuczak i Aleksandrę Piekarę, „złapały kontakt”.

Zwycięstwo Skawicy, a także losy statuetki dla Królowej Strzelczyń, przypieczętowała Wiktoria Pacyga zdobywając jeszcze cztery punkty (w całym turnieju miała ich 14). Ostatecznie uczennice ze Skawicy wygrały 16:11.

KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT – IGRZYSKA DZIECI 2022/2023 – 20.01.2023 – SUCHA BESKIDZKA

1. SP Skawica      – SP1 Stryszawa                      8 : 2   (2:2, 0:0, 4:0, 2:0)

2. SP1 Sucha B.    – SP1 Stryszawa                     20 : 8   (10:0, 2:0, 4:2, 4:6)

3. SP Skawica      – SP1 Sucha B.                       16 : 11  (2:0, 4:4, 2:4, 8:3)