Konkurs fotograficzny – zdjęcie roku Powiatu Suskiego 2022

Biblioteka Suska wraz z Powiatem Suskim zaprasza fotografów amatorów i profesjonalistów do udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego – ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2022. To szósta edycja konkursu, jednego z najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży fotograficznej naszego regionu. Każdego roku wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród fotografów (rok temu było ich 64 a ocenianych fotografii 224) . Uczestnictwo w konkursie, to okazja do zaprezentowania swojego talentu, spotkania uzdolnionych dokumentalistów, których łączy pasja do uchwycenia codzienności w fotograficznych kadrach i wymiany doświadczeń.

Celem konkursu jest znalezienie wyjątkowych zdjęć, które pokazują… nasze codzienne życie i ważne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkami, fotografii, które opowiadają jakąś› małą… lub dużą historię™. Spośród tysięcy zdjęć,‡ wykonanych na terenie powiatu suskiego w ciągu całego roku, zarówno przez amatorów jak i profesjonalistów, chcemy wybrać‡ te najlepsze.

Fotografie będą oceniane przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą światowej sławy fotograficy, w dwóch kategoriach:- WYDARZENIA I ŻYCIE CODZIENNE (np. koncerty, wydarzenia sportowe, uroczystości, fotografie ukazujące sceny z życia codziennego mieszkańców powiatu)- PRZYRODA I DZIEDZICTWO KULTUROWE (krajobraz i zabytki).

W poprzednim roku w kategorii WYDARZENIA I ŻYCIE CODZIENNE wygrała Katarzyna Hadka (Stryszawa) Ostatnia droga.

W kategorii PRZYRODA I ZABYTKI KULTUROWE triumfował Michał Sośnicki (Zawoja) Wieloplan.

W poprzedniej edycji konkursu, prace oceniali: Paweł Adamek (suski artysta fotografik), Carlos Folgoso Sueiro (hiszpański fotograf, laureat Award of excellence konkursu Pictures of the Year International w kategorii Życie codzienne), Johanna Alarcón (ekwadorska fotografka, laureatka konkursów World Press Photo, 6×6 Talent South America, Photographer of the Year Latinamerica Competition), Elisabetta Zavoli (włoska fotografka, laureatka nagród Prix de la Photographie Paris – Px3 oraz 78th Pictures of the Year International /POYi/), Adam Wróbel (suski artysta fotografik).

Spośród zdjęć nagrodzonych w poszczególnych kategoriach zostanie wybrane jedno najciekawsze zdjęcie, które zostanie uhonorowane statuetką oraz prestiżowym tytułem ZDJĘCIA ROKU POWIATU SUSKIEGO 2022.

W tym roku  poza prestiżowym tytułem i statuetką, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 zł, ufundowaną przez Powiat Suski. W konkursie przyznana zostanie również nagroda specjalna – bon o wartości 5 000 zł – ufundowana przez firmę GB Promotion na:

– budowę strony internetowej / portfolio dla fotografa,

– rejestrację domeny i opłacenie jej z góry na 2 lata,

– serwer i aktualizacje techniczne – usługa na 2 lata.

Fotografie, które zwyciężą w poszczególnych kategoriach oraz zdjęcie nagrodzone nagrodą Grand Prix zostaną opublikowane w najważniejszych mediach w powiecie suskim.

Prace w postaci fotografii cyfrowych należy przesłać pocztą elektroniczną z odpowiednim formularzem zgłoszeniowym wraz z Oświadczeniem o wyrażenie zgody na publikację wizerunku, na adres sucha@bibliotekasuska.pl do 16 stycznia 2023 roku. Każdy uczestnik może wysłać cztery zdjęcia. Uczestnicy nie muszą… być‡ mieszkańcami powiatu suskiego, jedynym warunkiem uczestnictwa jest to, aby fotografie zostały wykonane na terenie powiatu suskiego w 2022 r.

W konkursie mogą wziąć udział‚ osoby w każdym wieku, zarówno fotograficy amatorzy jak i profesjonaliści.

O terminie rozstrzygnięcia konkursu i ogłoszenia wyników Organizator poinformuje  laureatów osobiście i za pośrednictwem strony internetowej biblioteki. Planowany termin gali  finałowej to połowa lutego 2023 roku

Organizator zastrzega, że ww. terminy mogą ulec zmianie.