Komplet zwycięstw i SP Jordanów halowym mistrzem powiatu w Igrzyskach Dzieci

To był turniej „pełną gębą”, gdyż wszyscy uczestnicy najpierw musieli przejść eliminacje międzygminne (niektórzy nawet i gminne), żeby znaleźć się w gronie czterech najlepszych szkół w powiecie suskim na rok szkolny 2022/2023 w halową piłkę nożną w ramach Igrzysk Dzieci.

Chłopcy „palili się do gry”, a efekt tego był widoczny od pierwszego, a skończywszy na ostatni,

W związku z tym, nie trzeba było długo czekać na pierwszego turniejowego gola. Zdobył go Jan Olko z Budzowa. Odpowiedzią uczniów z Zawoi było celne uderzenie w długi róg po strzale Szymona Jończyka. Ten sam zawodnik świetnym strzałem z dystansu zapewnił zawojanom końcowy triumf. Niewiele zabrakło, a jego dorobek strzelecki mógł być większy, lecz w sukurs uczniom z Budzowa przyszła poprzeczka.

Od mocnego akcentu mógł się zacząć dla uczniów z Jordanowa mecz  z Lachowicami (jak się później okazało, był to pojedynek mistrza z wicemistrzem powiatu suskiego na rok szkolny 2022/2023). Szymon Cieżak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Jakubem Hutniczakiem – golkiper z Lachowic wyszedł w tej sytuacji obronną ręką.

Drużyna z Lachowic objęła prowadzenie po golu Alana Bałosa. Radość z prowadzenia nie trwała długo, bo do wyrównania doprowadził chwilę później Cieżak. W końcówce pierwszej połowy swoje okazje miały oba zespoły – uderzenie z dystansu Macieja Kuźmy obronił Hutniczak, a uderzenie Radosława Kaczmarczyka zastopował jeden z obrońców z Jordanowa.

Drugą połowę z wysokiego c mogli rozpocząć zawodnicy z Lachowic, lecz Kaczmarczyk trafił tylko w słupek. Cel tymczasem dopięli uczniowie z Jordanowa za sprawą Kuźmy, który wykorzystał nieporozumienie w szeregach przeciwnika. Uczniowie z Lachowic dążyli do wyrównania i nadziewali się na kontry. Dwóch dogodnych okazji nie wykorzystał jednak Kuźma. Spotkanie kończy się wygraną uczniów z Jordanowa 2:1.

Indywidualna akcja Kacpra Sałaciaka wyprowadziła zawojan na prowadzenie w meczu turniejowym numer trzy z Lachowicami. W drugiej połowie wynik mógł podwyższyć Michał Stec, lecz piłka trafiła tylko w słupek. Chłopcy z Lachowic w porę się przebudzili – co prawda Radosław Kaczmarczyk i Alan Bałos nie wykorzystali świetnych okazji (bardzo dobre interwencje zanotował Szymon Sum), ale w samej końcówce szczęście uśmiechnęło się i do nich. Na kilka sekund przed syreną kończącą to spotkanie (grano 2×8 minut) do bramki trafił Kaczmarczyk.

Gole zdobyte przez Patryka Baholli, Nikodema Wilgierza i Szymona Cieżaka zapewniły drużynie z Jordanowa drugą turniejową wygraną. Trzeba jednak oddać chłopcom z Budzowa, że ci też mieli swoje dogodne okazje w pierwszej – bliski gola na 1:1 i 1:2 był Grzegorz Szczepaniak.

Mecz dwóch niepokonanych drużyn – czyli Jordanowa i Zawoi decydował o tytule mistrza powiatu. Jordanowianom wystarczał remis, zawojanie musieli wygrać. Spotkanie 5:0 wygrali chłopcy z Jordanowa i mogli cieszyć się z końcowego triumfu. Na listę strzelców wpisali się: Maciej Kuźma i Szymon Cieżak (obaj zdobyli po dwa gole) oraz Patryk Baholli.

Jedyną bramkę w spotkaniu numer sześć pomiędzy Lachowicami i Budzowem zdobył Radosław Kaczmarczyk. Mecz ten obfitował w wiele okazji z obu stron – była poprzeczka (Bartłomiej Chrapek z Budzowa), były niewykorzystane okazje sam na sam z bramkarzami (dwukrotnie przed taką szansą stanął Chrapek z Budzowa i Dominik Kwaśny z Lachowic).

Na zakończenie zawodów tradycyjnie dyplomy powędrowały do każdej ze szkół, statuetki MVP Drużyny do wytypowanych zawodników z każdej z drużyny, statuetka Króla Strzelców trafiło do najskuteczniejszego zawodnika Szymona Cieżaka, a puchar do drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie.

I tylko ponownie się można powtórzyć, że ogromna szkoda, że w tym roku szkolnym na etapie powiatowym kończą się rozgrywki w halową piłkę nożną.

HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – IGRZYSKA DZIECI 2022/2023 – 26.10.2022 – STRYSZAWA

Król Strzelców: Szymon Cieżak (SP Jordanów)

MVP Drużyny: Szymon Cieżak (SP Jordanów), Alan Bałos (SP Lachowice), Szymon Jończyk  (SP1 Zawoja), Adam Burliga (SP1 Budzów).