Jak w kalejdoskopie! SP Jordanów mistrzem powiatu w halową piłkę nożną chłopców

To był jeden z najbardziej wyrównanych finałów powiatowych w historii. Nie chodzi tylko o to, że ostatni mecz decydował o kolejności drużyn w zawodach!

O tym, jak bardzo te zawody były na styku, najlepiej świadczy fakt, że ostatnia drużyna (SP1 Budzów) wygrała z pierwszą (SP Jordanów)!

W zawodach, które odbyły się we wtorek 25 października w Zawoi zmierzyły się reprezentacje czterech szkół:  Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego  w Suchej Beskidzkiej, Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bystrej Podhalańskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Budzowie.

Po przywitaniu, odprawie z sędzią głównym, panem Witoldem Romanowskim, można było przystąpić do gry.

Pierwszy mecz pomiędzy SP2 Sucha Beskidzka i SP Bystra Podhalańska zakończył się bezbramkowym remisem. Obie drużyny miały swoje szanse na zdobycie gola za trzy punkty – po stronie suskiej dwójki sytuacji sam na sam z Tomaszem Wirtelem nie wykorzystał Wiktor Balcer, a Tomasz Wróbel z Bystrej w samej końcówce przymierzył w słupek. W słupek trafił też w drugiej połowie Balcer.

Więcej z gry w meczu numer dwa pomiędzy SP Jordanów i SP1 Budzów mieli jordanowianie, ale w piłce liczy się to, co w sieci. A tam najpierw w pierwszej połowie błąd w defensywie rywala wykorzystał Szymon Nieciąg, a w samej końcówce drugiej odsłony wynik podwyższył Jakub Szczepaniak (w pierwszej połowie trafił ten zawodnik w słupek). Po stronie Jordanowa słupki obijali: Krzysztof Pindel i Gabriel Komperda, a oprócz tego drugi z wymienionych nie wykorzystał jeszcze dwóch idealnych okazji.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Mikołaja Gajdy, strzał z główki Mikołaja Legcia i suska dwójka prowadziła z Jordanowem. Do przerwy. W drugiej połowie duet Komperda, Pindel załatwił sprawę i SP Jordanów miał pierwsze turniejowe punkty.

W początkowych minutach spotkania pomiędzy Budzowem i Bystrą Podhalańską do bramki mocnym uderzeniem ze szpica trafił Mateusz Matyasik z Bystrej. Budzowianie zwłaszcza w drugiej połowie, mieli olbrzymią przewagę, stworzyli wiele okazji chociażby na doprowadzenie do wyrównania – nie wykorzystali ich Tomasz Malina i Szymon Nieciąg.

Przed ostatnią serią gier było wiadomo, że… nic nie wiadomo.

Do przerwy w spotkaniu Budzowa z Suchą Beskidzką byli ci pierwsi, którzy prowadzili 1:0 po ładnej kontrze i dwójkowej akcji Maliny z Nieciągiem. W drugiej połowie trafiali już tylko suszanie. Zaczęło się od wyrównującego trafienia Mikołaja Gajdy. Sytuację sam na sam z Janem Polakiem wykorzystał Wiktor Balcer, a w samej końcówce wynik na 3:1 ustalił Mikołaj Gajda.

Przed ostatnim turniejowym spotkaniem uczniom z Bystrej Podhalańskiej do zapewnienia sobie mistrzostwa powiatu wystarczył remis. Jordanowianie musieli wygrać. Do przerwy goli nie było, ale emocje już tak. Piłkę zmierzającą do bramki Bystrej Podhalańskiej po strzale Wiktora Książka wybił Wojciech Maciaszek. Po drugiej stronie nieczysto po zagraniu Wojciecha Maciaszka strzelał Szymon Lipa i uczniowie z Jordanowa najedli się tylko strachu.

W drugiej połowie rozstrzygnęły się losy mistrzostwa powiatu i tego, komu przypadnie statuetka króla strzelców zawodów. Dwa gole Krzysztofa Pindla i jedno trafienie Gabriela Komperdy rozwiały wszelkie pytania. Puchar za zdobycie mistrzostwa powiatu trafił do uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Jordanowie.

Podczas dekoracji każda ze szkół otrzymała pamiątkowy dyplom, wręczono również ufundowane przez suskie starostwo statuetki dla MVP drużyny oraz wspomnianego króla strzelców.

HALOWA PIŁKA NOŻNA CHŁOPCÓW – IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ 2022/2023  25.10.2022 – ZAWOJA

Król Strzelców: Krzysztof Pindel (SP Jordanów)

MVP Drużyny: Wiktor Książek (SP Jordanów), Mikołaj Gajda (SP Jordanów), Tomasz Wirtel  (SP Bystra), Szymon Nieciąg (SP1 Budzów).