Indywidualne granie. Mistrzynią powiatu Emilia Popielarczyk, a mistrzem Paweł Kowalczyk

Ponad dwie godziny trwał finał powiatowy w Tenisie Stołowym Indywidualnym w ramach Igrzysk Dzieci 2022/2023. Szóstka najlepszych zawodników i zawodniczek po jego zakończeniu odebrała pamiątkowe dyplomy-przepustki do półfinału wojewódzkiego, który odbędzie się 13 stycznia w Nowym Targu.

Zawody odbywały się do trzech wygranych setów w „połówce mistrzowskiej”, czyli tej, w której stawką było miejsce pierwsze. Przegrana oznaczała przeniesienie do drugiej części tabeli, gdzie grano do dwóch zwycięskich setów.

W spotkaniu o miejsce pierwsze w kategorii dziewcząt zagrały Emilia Popielarczyk (SP1 Stryszawa) i Maja Irzyk (SP Naprawa). Mistrzynią powiatu została Popielarczyk, a Irzyk czekał jeszcze mecz z Zuzanną Matyją (SP Żarnówka) o miejsce drugie. Mecz ten zakończył się po myśli zawodniczki z Naprawy.

Do półfinału wojewódzkiego, oprócz wymienionej trójki uczennic, awansowały również: Aleksandra Mazur (SP Żarnówka), Amelia Pochopień (SP1 Stryszawa) i Oliwia Skrzyńska (SP Palcza).

Niebywały sukces odnieśli uczniowie z SP Naprawa w kategorii chłopców, bo zajęli wszystkie cztery czołowe miejsca. Mistrzem powiatu został Paweł Kowalczyk, który w finale pokonał Franciszka Wilczaka. W meczu o trzecie miejsce Wilczak okazał się lepszy od Wojciecha Kowalcze.

Miejsce czwarte zajął Maksymilian Piaskowy, piąte Natan Panek (SP2 Stryszawa) , a szóste Bartosz Skocz (SP1 Zawoja).

Dyplomy i medale na koniec zawodów wręczyli Maciej Krzyśków oraz sędzia główny zawodów, Piotr Grajny.